Середа, 29 Травня, 2024

З 15 липня Gmail закривається для програм

У Google оголосили про більш жорстку політику доступу до свого поштового сервісу Gmail. Починаючи з 15 липня пошуковик стане недоступним для сторонніх програм. Після Gmail такі ж обмеження введуть для Drive.

Про зміну у своїй політиці Google оголосив ще в жовтні минулого року. За нею доступ OAuth до даних Gmail зникне. Від цього постраждають не лише сторонні поштові клієнти, а й інші додатки, наприклад, клавіатура Microsoft SwiftKey та утиліта SMS Backup+, яка вивантажувала SMS в акаунт Gmail.

Інтерфейс Google OAuth API вже кілька років використовується як канал для додатків при доступі до Gmail. Це передбачає як роботу з листами, так і доступ до контактів чи зображення профіля. Користувач Gmail мав можливість дозволити або заборонити такий доступ за власним бажанням.

Віднині у Google хочуть самі контролювати доступ сторонніх додатків до Gmail. Для цього пошуковий гігант запускає програму аудиту, яка обійдеться від $15 000 до $75 000 або навіть більше. Усе залежить від розміру та складності додатка, який хоче отримати доступ до даних Gmail.

Блокування доступу OAuth до Google Drive відбудеться наступного року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися