Неділя, 21 Квітня, 2024

Електромобілі хочуть перетворити на бездротові тролейбуси

Автоконцерн Stellantis, який володіє брендами Fiat, Chrysler, Dodge, Chrysler, Jeep, Opel, Peugeot, Ram, Maserati та іншими, пропонує перетоворити електромобілі на бездротові тролейбуси. Це дозволить їм їздити не споживаючи заряду батареї. Приблизно такий же принцип роботи використовують тролейбуси, які живляться від контактної мережі, а вбудовані батареї використовують для маневрування без доступу до неї.

П’ятий найбільший автовиробник збудував тестовий трек Arena Del Futuro поряд з італійським містом Чіарі. Це 1050-метрове кільце обладнане системою Stellantis Dynamic Wireless Power Transfer (DWTP), яка вбудована в асфальт.

Система DWTP значно відрізняється від інших вбудованих в дорогу рішень заряджання. Адже вона бездротовим способом передає енергію безпосередньо на електродвигун автомобіля. Батарея для руху по треку не обов’язкова. Інші системи пропонують лише часткове заряджання батареї під час руху.

У Stellantis завершили початкові тести і кажуть, що ефективність їхньої системи на рівні ефективності станцій швидкого заряджання. Магнітне поле від котушок не має впливу на водія, пасажирів та пішоходів. Використання постійного струму дозволяє DWTP мати невеликі розміри та з’єднуватися з відновлюваними джерелами енергії з меншою кількістю конвертувань і пов’язаних з цим втрат.

Нещодавно норвезький стартап Lightyear представив прототип свого електромобіля Lightyear 0, яки здатний проїхати до 70 км без заряджання з розетки. Енергію машина отримує від вбудованої сонячної панелі. Авториробник зазначає, що якщо в Нідерландах проїжджати в середньому 50 км на день, можна проїхати понад 1000 км на одній зарядці, хоча батареї вистачає лише на 625 км.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися