Понеділок, 11 Грудня, 2023

Еволюція плеєрів iPod – гаджета, який змінив музику

Випущений у 2001 році кишеньковий плеєр iPod був далеко не не першим подібним девайсом. До нього існували десятки схожих пристроїв, але лише творіння Apple змінило сприйняття музики в широкого кола користувачів. Стів Джобс навіть придумав слоган для нього: «1000 пісень у вашій кишені». Днями Apple зупинила виробництво двох найпопулярніших моделей iPod. Згадаємо, як розвивалася лінійка цих девайсів.

У 2001 році музичною індустрією правив сервіс Napster, який був файлообмінною мережею та дозволяв користувачам вільно пересилати один одному музику. Це була здебільшого неліцензійна музика, що засмучувало правовласників та технологічні компанії. Директор Apple Стів Джобс пообіцяв, що зможе переконати піратів знову платити за музику. Головним інструментом цього переконання став компактний кишеньковий програвач. У його перші версії можна було записати 5 ГБ музики та взяти її із собою.

iPod

Після цього програвач не пропонував суттєвих змін до виходу четвертого покоління iPod у 2004 році. Тоді компанія переосмислила коліщатко з можливостями кліку. Але найбільше уваги привернула топ-версія програвача, яка отримала кольоровий екран. За $500 можна було отримати дисплей роздільною здатністю 220х176 точок, щоб розглядати обкладинки альбомів.

Того ж 2004 року вийшла дуже спеціалізована версія iPod. Цей програвач мав чорний корпус з червоним клік-коліщатком та продавався з попередньо записаним альбомом групи U2 «Як розібрати атомну бомбу». Наступного року Apple також випустила брендований девайс на тему Гаррі Поттера.

Рік 2004 був також стартовим для нового iPod, який отримав менші розміри та більше кольорів. Гаджет iPod mini мав лише 6 ГБ пам’яті, але коштував при цьому менше, ніж класична версія. Цей девайс випускався два покоління, поки у 2005 році не змінив назву на nano.

Програвач iPod завдяки своїй компактності міг розміститися в будь-якій кишені. За час свого існування він мав сім суттєвих змін зовнішності, найбільш помітна з яких була у 2012 році.

Першим програвачем Apple, який не мав механічного жорсткого диску, став iPod shuffle. Замість механіки він використовував виключно електронну флеш-пам’ять. Окрім цього, він не мав екрана. Це одне з пояснень його доступної ціни – усього $99.

Наступного 2006 року модель shuffle стала меншою та отримала свій відомий корпус з кліпсою.

Коли настав 2007 рік, класична модель iPod змінила пластикову зовнішність на алюміній, отримала більшу батарею та жорсткий диск на 160 ГБ. Це було останнє суттєве оновлення цієї версії, і багато хто прогнозував її кінець. Однак Apple продавала її ще сім років.

Разом з першим iPhone у 2007 році вийшов iPod touch. Це був фактично той самий мобільний телефон, але без підтримки стільникового зв’язку. Він, як iPhone, мав таку ж операційну систему iOS, підтримував такі ж програми, пропонував такий же стиль управління.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися