Facebook, Google, Twitter та інші офіційно розкажуть, як втручалися у вибори США

Facebook, Google та інші компанії найближчим часом подадуть свої доповіді в Конгресі США щодо втручання в президентські вибори США 2016 року

Найбільші інтернет-компанії світу розкажуть, як сьогодні відбувається маніпулювання результатами виборів. Facebook, Google та інші компанії найближчим часом подадуть свої доповіді в Конгресі США щодо втручання в президентські вибори США 2016 року. Деякі частини їхніх доповідей уже доступні.

вибори

Компанії повинні будуть розповісти, як відбувалася маніпуляція думкою американців за допомогою соціальних мереж і таргетованої реклами. Наприклад, Facebook повідомила, що агенти втручання опублікували на її сайті близько 80 тисяч записів протягом двох років. За цей час публікації побачили понад 126 млн громадян США. Ці цифри виявилися несподіваними, адже вони в кілька разів більші за ті, які Facebook надавала раніше.

За словами головного юрисконсульта Facebook Коліна Стретча, 80 тис. публікацій від організації Internet Research Agency, яку звинувачують у втручанні у вибори, складають лише малу частину від загальної кількості записів. Стретч зазначив, що на 23 тис. постів припадає лише один, який містить у собі політичну пропаганду.

Інші соціальні мережі теж спочатку занизили рівень втручання. Наприклад, під час президентської гонки у Twitter з’явилося понад 131 тис. замовлених публікацій. Компанія виявила більше 2700 акаунтів, які їх розповсюджували, хоча у вересні називала цифру трохи більше 200.

У Google з’ясували, що під час президентських виборів 2016 року два акаунти витратили $4,7 тис. на політичну рекламу в соціальних мережах. На YouTube було завантажено близько 1 тис. пропагандистських відеороликів загальною тривалістю в 43 години. Цим займалися 18 каналів, які на піку популярності отримували 300 тис. переглядів.