Facebook та Instagram можуть закритися в Європі

Нові європейські закони вимагають, щоб дані користувачів зберігалися і оброблялися тільки на європейських серверах.

Прийняття нових законопроєктів з приватності у Європі може призвести до закриття соцмереж Facebook та Instagram у цьому регіоні. Про це повідомила материнська компанія обох соцмереж Meta у звіті в Комісію з цінних паперів і бірж.

В даний час Meta обробляє дані користувачів по всій території США і Європи. Компанія Meta заявляє, що обробка даних на різних континентах має вирішальне значення для її бізнесу – як в оперативному плані, так і для таргетингу реклами.

Підписуйтесь на наш Telegram

Нові європейські закони вимагають, щоб дані користувачів зберігалися і оброблялися тільки на європейських серверах.

Meta не змогла відповідати новим європейським правилам. Оскільки Meta не змогла виконати нові угоди про обмін даними, вона стверджує, що вона більше не зможе запропонувати значні послуги в Європі, включаючи Instagram та Facebook.

«Якщо не буде прийнята нова система трансатлантичної передачі даних, і ми не зможемо продовжувати покладатися на SCCS або покладатися на інші альтернативні засоби передачі даних з Європи до Сполучених Штатів, ми, швидше за все, не зможемо пропонувати ряд найважливіших продуктів і послуг, включаючи Facebook і Instagram, в Європі, що істотно і негативно вплине на наш бізнес, фінансовий стан і результати діяльності», – йдеться у звіті.

Незабаром після того, як з’явилися новини, лондонська компанія CityAM звернулася до Meta за заявою. Віце-президент Meta з глобальних питань Нік Клегг у відповідь заявив, що нові правила можуть погано позначитися на всіх власників бізнесу.

“Вплив буде відчуватися великими і малими підприємствами в багатьох секторах, – сказав він. – Хоча політики працюють над стійким, довгостроковим рішенням, ми закликаємо регуляторів прийняти пропорційний та прагматичний підхід, щоб звести до мінімуму збої для багатьох тисяч підприємств, які, як Facebook, сумлінно покладаються на ці механізми для передачі даних безпечним та надійним способом.

Твердження, дане Клеггом, в якійсь мірі вірно. Багато компаній покладаються на рекламу в Facebook і Instagram для роботи не тільки в Європі, але і в усьому світі. Наслідки закриття Instagram і Facebook в Європі матимуть згубний вплив на ці підприємства.

У той час як завдання звіту для SEC полягає в тому, щоб описати проблеми, з якими стикається компанія перед своїми інвесторами, аналітиками та регулюючими органами, це також зручний спосіб передати повідомлення.

Ще невідомо, що Meta і європейські регулюючі органи будуть робити з ситуацією, але з цією заявою Meta направила законодавцям своє повідомлення про загрозу.

Facebook і Meta переживають останніми місяцями важкі часи. Після щоквартального звіту компанії акції Meta впали приблизно на 25%, скоротивши ринкову капіталізацію компанії на 251 мільярд доларів – найбільше падіння її оцінки на сьогоднішній день. Незважаючи на те, що Марк Цукерберг каже, що Facebook посилює свої зусилля і створює нову рекламну інфраструктуру, яка дозволить компанії орієнтувати рекламу на користувачів iOS, у компанії соціальних мереж можуть виникнути великі проблеми.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я