Четвер, 22 Лютого, 2024

Facebook упіймали на крадіжці технологій на $500 млн

За рішенням суду одна з дочірніх компаній Facebook виплатить $500 млн видавцеві комп’ютерних ігор ZeniMax. Останній звинуватив конкурента Oculus у крадіжці технологій віртуальної реальності.

Як пише Bloomberg, у центрі скандалу опинився відомий творець Doom і Quake Джон Кармак. У 2009 році компанію idSoftware, в якій працював програміст, купила ZeniMax. У 2013 році Джон Кармак звідти звільнився, перейшовши в Oculus на посаду технічного директора.

За версією ZeniMax, яку сам Кармак не спростовує, на нову роботу він взяв із собою технічні дані, разом з програмним кодом, які дозволили розробити згодом технології віртуальної реальності Oculus.

Facebook придбала Oculus за $2 млрд у 2014 році. У тому ж році ZeniMax подав на компанію до суду. Oculus звинуватили у викраденні комерційної таємниці. Юрист компанії Ентоні Семмі назвав подію «грабунком» і заявив, що Oculus повинна виплатити ZeniMax $2 млрд компенсації і $4 млрд у вигляді штрафних санкцій.

У свою чергу юрист Oculus Бет Вілкінсон сказала, що позов компанії заснований «не на фактах, а на заздрості і злості». Раніше представники Oculus також відзначали, що позов подали після придбання завершення угоди з Facebook. Це стало для ZeniMax шансом на легкі гроші.

Суд у своєму рішенні відкинув припущення про те, що співробітники Oculus вкрали комерційну таємницю. За вердиктом, сама компанія Oculus заплатить $200 млн за порушення документа про нерозголошення, $50 млн – за порушення авторських прав і $50 млн – за неправомірне використання товарних знаків. Крім того, співзасновники Oculus Брендан Ірбе і Палмер Лакі виплатять ZeniMax $150 млн і $50 млн. Джона Кармака не покарають жодним чином.

 

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися