Як на телефоні Xiaomi без рут-доступу видалити вбудовані додатки

Власники Xiaomi мають спосіб видалити частину таких непотрібних системних додатків без рут-доступу та із заблокованим завантажувачем.

Ви не власник свого Android, якщо не маєте рут-доступу, і щоб упевнитися в цьому, досить спробувати видалити непотрібні системні додатки. Вони можуть займати кілька гігабайтів, але позбутися їх стандартними способами не вдасться. Власники Xiaomi мають спосіб видалити частину таких непотрібних системних додатків без рут-доступу та із заблокованим завантажувачем.

На телефоні активуйте режим розробника, тапнувши близько десяти раз по номеру версії MiUi, інформація про який знаходиться в розділі «Про телефон». У розділі для розробників активуйте «Налагодження по USB».

Встановіть драйвери ADB та завантажте на комп’ютер за посиланням утиліту Xiaomi_ADB_Fastboot_Tools та розпакуйте її з архіву. Після запуску цієї програми підключіть телефон кабелем до ПК та натисніть кнопку Debloater. На екрані смартфона з’явиться запит на дозвіл підключення – надайте його.

На дисплеї комп’ютера з’явиться вікно з переліком деяких вбудованих у смартфон додатків. Позначте ті, що потрібно видалити, та натисніть кнопку Uninstall. Дочекайтеся завершення процесу та перезавантажте смартфон.