Вівторок, 23 Липня, 2024

Мобільний світ навпіл: про третю ОС можна не мріяти

Ви все ще сподіваєтеся, що в мобільниках з’явиться третя ОС, яка зруйнує диктат Android та iOS? Облиште, цього вже не станеться. Так, у мобільному світі були випадки, коли операційні системи з’являлися, та про них забували. Але нинішня ситуація трохи інша: дуополія iOS та Android надто міцна.

Недавнє раптове закриття проекту альтернативної ОС Cyanogen плюс повний провал спроб Microsoft застовпити собі місце на мобільній арені (компанія вкладала в це мільярди доларів) показують, як міцно влаштувалися тут Apple і Google. Причому коли говоримо про Android, то краще казати Google і Samsung, який є єдиним дійсно прибутковим виробником Android-техніки. Apple та Samsung разом збирають більше 100% прибутку з мобільного ринку. Це пояснюється тим, що інші вендори працюють у збиток.

На перший погляд ринок мобільних пристроїв досить великий за розміром. У 2016 році продажі таких девайсів наблизилися до 15 млрд штук. Може здатися, що альтернативному гравцеві досить відхопити лише невеликий шматок пирога, і можна непогано закріпитися. Але хибність цієї думки підтверджує історія Cyanogen, Tizen, Firefox, Windows Mobile та інших, які зазнали фіаско.

Як Windows і macOS ділять між собою ринок настільних ПК, а ринок браузерів поділений між Chrome, Internet Explorer і Firefox, так само і мобільний ринок обмежується кількома гравцями. Це сигнал для всіх тих, хто ще на нього розраховує.

На руйнування дуополії Android та iOS викидалися мільярди доларів, яким можна було знайти набагато краще застосування в освоєнні нових ринків і ніш. Наприклад, доповнена і віртуальна реальність, голосові помічники, штучний інтелект тощо.

Хоча iOS і Android перемогли в цій війні спільно, справжнім фінансовим переможцем є Apple з iOS. Маючи частку менше 20% у кількості проданих девайсів, вона отримує більше 80% прибутку на ринку. У стані Android, крім самої Google, серйозні гроші заробляє тільки Samsung. Збитковими сьогодні стають навіть ті виробники, які до цього були успішними. Наприклад, LG вперше за шість років отримав збиток, причому чималий – $30,06 млн. Усе через те, що мобільний підрозділ уже сьомий квартал поспіль залишається збитковим.

Однак Android – це ключ до успіху Apple. Його домінування, особливо в бюджетному сегменті, зробило неможливим прихід на ринок нових гравців. Це симбіотичні відносини, в яких для Apple повний провал Android невигідний. Крім того, виробники техніки наполегливо намагаються отримати на Android гроші. Вони не зацікавлені в інвестуванні в нові платформи, бо там на них, найімовірніше, чекає провал.

За матеріалами: zdnet.com

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися