Середа, 29 Травня, 2024

Facebook заплатила $5 млрд, щоб захистити Цукерберга від проблем

Акціонери кажуть, що Facebook заплатила Федеральній торговій комісії США (FTC) за захист свого директора Марка Цукерберга від проблем після скандалу з Cambridge Analytica. Сума в розмірі 5 мільярдів доларів переконала чиновників FTC не подавати в суд на Цукерберга в індивідуальному порядку. Така інформація стала відома з позову акціонерів, який оприлюднили нещодавно.

Багатомільярдний штраф був виплачений на додаток до виплати 106 мільйонів доларів після того, як Facebook не попередив інвесторів про збір даних Cambridge Analytica. Цей витік даних вважається найбільшим скандалом в історії Facebook.

«Цукерберг, Сандберг та інші директори Facebook погодилися дозволити багатомільярдне врегулювання з FTC в якості прямої послуги за послугу, щоб захистити Цукерберга від згадки в скарзі FTC, притягнення до особистої відповідальності або навіть вимоги бути присутнім на наданні свідчень», – йдеться в позові, про який вперше повідомило видання Politico.

У вступі до позову акціонери стверджують, що Цукерберг методично наповнив Раду директорів друзями, приятелями і співробітниками. Коли директори набиралися сміливості встати або висловитися, Цукерберг виштовхував їх.

«Не дивно, що правління ніколи не проводило серйозної перевірки необмежених повноважень Цукерберга, – йдеться в позові. – Це дозволило йому, захистило його і заплатило мільярди доларів з корпоративної скарбниці Facebook, щоб вирішити його проблеми».

На початку 2018 року Facebook визнав неправильне поводження з даними більш ніж 50 мільйонів користувачів Facebook. Їх неправомірно отримала аналітична фірма Cambridge Analytica, що займається аналізом політичних даних.

Всього через кілька місяців кількість постраждалих значно зросла до 87 мільйонів користувачів Facebook. Facebook вибачився, генеральний директор Марк Цукерберг виступив перед Конгресом, щоб відповісти на питання, А FTC оштрафувала Facebook на історично великий штраф у 5 мільярдів доларів.

Група акціонерів, серед яких “пенсійна система співробітників Род-Айленда” і “пенсійна система міста Уорік”, вперше подали позови про наслідки штрафу в розмірі 5 мільярдів доларів в минулому році. Після внесення до них нової інформації минулого місяця вони стали доступні публічно через генерального директора торгової асоціації Digital Content Next Джейсона Кінта.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися