На Facebook наклали перший штраф за розголошення даних, але соцмережа виплатить його за 18 хвилин

Facebook не приховувала, що її користувачі є товаром на продаж, але самі користувачі чомусь помітили це лише нещодавно, коли стало відомо, що компанія Cambridge Analytica використовує дані дещо «глибше», ніж про це офіційно заявляли у Facebook.

Британські чиновники присудили Facebook штраф у розмірі 500 000 фунтів стерлінгів  ($663 575) за скандал із витоком даних у Cambridge Analytica. Це перше подібне покарання для соцмережі за неправомірне використання персональної інформації користувачів. При цьому соцмережа ще має шанс уникнути навіть призначеного британськими чиновниками штрафу, подавши апеляцію.

Однак навіть якщо опротестувати покарання не вийде, заробітки Facebook складали $4,8 млрд у перші три місяці 2018 року. Це означає, що соцмережа заробляє приблизно $37 037 на хвилину, а для виплати $663 575 їй потрібно буде всього 17 хвилин 55 секунд.

Якби Facebook оштрафували за законами Європейського союзу, максимальна сума покарання могла б сягнути $1,6 млрд. Цього року в травні ЄС прийняли закон про приватність GDPR, який дозволяє регуляторам накладати штраф до 4% річного обороту компанії. У 2017 році Facebook заробила приблизно $40 млрд, що й дозволяє виставити мільярдний штраф за законами ЄС.

Facebook не приховувала, що її користувачі є товаром на продаж, але самі користувачі чомусь помітили це лише нещодавно, коли стало відомо, що компанія Cambridge Analytica використовує дані дещо «глибше», ніж про це офіційно заявляли у Facebook. У своїй офіційній заяві соцмережа стверджує, що обурена тим, як її ошукали у питанні використання даних, які в ній знаходяться.

Уперше про можливе застосування Cambridge Analytica методів психометрії написав у грудні 2016 року швейцарський журнал Das Magazin. Компанія намагалася моделювати вподобання користувачів соцмереж, показуючи їм відповідну політичну рекламу. Телеканал Channel 4 News зняв на приховану камеру розмову з керівником Cambridge Analytica Олександром Ніксом, який зізнався, що понад 200 разів впливав на виборчі кампанії у всьому світі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я