П’ятниця, 14 Червня, 2024

Facebook запустить платні новини у жовтні

Глава Facebook відділу новин Кемпбелл Браун на конференції Digital Publishing Innovation Summit розповіла, що компанія планує запустити новинний сервіс з платною підпискою. Тестування нового підходу почнеться в жовтні 2017 року.

Facebook

Функція буде базуватися на вже існуючому сервісі Instant Articles, що дозволяє відкривати матеріали ЗМІ відразу в новинній стрічці. Такий підхід скорочує час завантаження публікації під час читання на мобільних пристроях. Наприклад, якщо ви перейдете на фейсбук-сторінку TechToday  з мобільного телефона, то всі посилання на матеріали зможете прочитати без переходу на сам сайт.

За словами Браун, Facebook надасть видавцям можливість обмежити перегляд контенту. Після 10 прочитаних матеріалів соцмережа буде пропонувати користувачам оформити передплату на сайті видання. Кількість доступних для безкоштовного перегляду матеріалів не буде змінюватись для різних ЗМІ, щоб не заплутати читачів.

Компанія вже запропонувала долучитися до проекту таким американським виданням The New York Times, Tronc, Hearst, The Economist, німецькій газеті Bild і британській Telegraph. «На зустрічах з представниками ЗМІ ми почули побажання отримати продукт, доступний за передплатою, – каже Кемпбелл Браун. – Це те, над чим ми зараз працюємо».

Після конференції Браун заявила виданню TechCrunch, що компанія знаходиться на ранній стадії переговорів з кількома новинними видавцями, з якими обговорює бізнес-модель передплати. Співробітництво відбувається в рамках проекту «Журналістика», створеного Facebook для співпраці зі ЗМІ.

Видавці закликали Facebook ввімкнути передплату на Instant Articles ще в травні 2015 року. Тоді керівництво Facebook відмовилася від цієї ідеї, оскільки не хотіло вводити бар’єри між своїми користувачами і контентом.

За заявою представників Facebook, «миттєві статті» завантажуються до 10 разів швидше за звичайні матеріали в браузері на смартфоні. При цьому видавці можуть створювати унікальний дизайн сторінки, додавати до публікацій зображення, звукові записи, відео, рекламні блоки, галереї фотографій, повідомлення з Twitter, інструменти аналітики та інші елементи. Повні версії статей у Facebook легко дізнатися за значком блискавки в правому верхньому куті.

Google також розробляє власний аналог Facebook Instant Articles. Це Accelerated Mobile Pages Project (AMP) – проект прискорених мобільних сторінок. Цей формат поширюється вільно, і розробники сайтів можуть його використовувати для максимальної оптимізації сторінок під мобільні екрани. Оскільки в його основі лежить html, працювати AMP буде практично на будь-якому пристрої. Компанія вже домовилася з понад 30 виданнями, серед яких BBC, BuzzFeed, The Guardian, The Huffington Post, The New York Times, The Telegraph. Під час публікації статті з кодом AMP користувачеві не доведеться переходити з пошуку Google на сайт видання – матеріал відкриється безпосередньо зі сторінки видачі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися