Вівторок, 25 Червня, 2024

Розробник Ethereum каже, що ринок криптовалют – це бомба з часовим механізмом

Поширений спосіб привабити користувачів до криптовалют – продати першим початковий віртуальний капітал. Стартапи вже отримали у такий спосіб близько $1,3 млрд. Рішення стало настільки поширеним, що творець криптовалюти Ethereum каже, що настав час зменшити пристрасті.

Ethereum

«Люди кажуть, що початковий капітал є гарною річчю для Ethereum, оскільки в нього приваблива ціна. Але це бомба з часовим механізмом, – каже один із розробників цієї криптовалюти Чарльз Хоскінсон. – Існує надмірна токенізація речей, компанії випускають токени, навіть коли їхні завдання можна вирішити за допомогою наявного блокчейну. Люди засліплені легкими та швидкими грошима».

За останній рік продаж віртуальної валюти приніс компаніям $1,3 млрд та перевершив суми, які вони отримали від венчурних фондів. Це також у шість разів більше, ніж стартапи змогли зібрати минулого року. Криптовалюта Ether, яка є елементом блокчейну Ethereum, після початкового розпродажу (ICO) коштувала $8. Минулого місяця її курс був на рівні $400, а нині він впав на 50%.

Хоскінсон, як і деякі його інші колеги, попереджає, що поточний бум може завершитися, коли за криптовалюти візьмуться державні регулятори. Саме відсутність контролю з боку влади дозволяла за хвилини збирати краудфандингом мільйони доларів. Експерт попереджає, що у фінансовому секторі існують процедури підтвердження безпеки, роботи з інвесторами та акредитація джерел фінансування. Це лише питання часу, коли державні регулятори змусять криптовалюти прийняти загальні правила роботи. «Робота в стилі Дикого Заходу у фінансах не є стійкою формою», – каже експерт.

Однак навіть після краху бульбашки ICO, вважає фахівець, криптовалюти залишаться для компаній вигідним інструментом. Вони лише працюватимуть у правовому полі та за загальноприйнятими правилами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися