Вівторок, 18 Червня, 2024

ФБР випустило попередження про закінчення терміну життя Windows 7

Спецслужба США розіслала партнерам сповіщення з описом загроз, які на них чекають внаслідок закінчення терміну життя Windows 7. У посланні ФБР розповіла, що компанії, які використовують цю версію ОС, опинилися в зоні підвищеного ризику. Термін життя Windows 7 офіційно закінчився у 2020 році.

«ФБР спостерігало, як кіберзлочинці ціляться на інфраструктуру комп’ютерних мереж після закінчення терміну життя операційної системи», – йдеться у посланні. – З плином часу Windows 7 стає більш вразливою до вторгнень через відсутність патчів безпеки та відкриття нових дірок».

У ФБР кваплять компанії оновити пристрої на сучасні версії Windows. Microsoft дозволяє виконати апдейт з Windows 7 до Windows 10 безкоштовно, хоча офіційно така пропозиція припинила діяти у 2016 році.

Бюро відзначає, що старі комп’ютери можуть бути несумісними з Windows 10, а на купівлю нового обладнання та програмного забезпечення можуть знадобитися значні кошти. Але, вважають у ФБР, втрата інтелектуальної власності та загрози організації переважують затрати на оновлення.

Як приклад, чому варто якомога скоріше перейти зі старої Windows 7 на нову Windows 10, ФБР наводить ситуацію часів Windows XP зі сфери охорони здоров’я. «Після закінчення терміну життя Windows XP у квітні 2014 року наступного року сталося збільшення витоків медичних записів», – розповідає Бюро.

Також у ФБР нагадали про існування кількох потужних вразливостей Windows 7, які останніми роками часто використовують. Серед них – експлоїт EternalBlue (використовувався у WannaCry) та BlueKeep (дозволяє проникати в комп’ютери з Windows 7, на яких увімкнено RDP).

В агентстві кажуть, що попри наявність патчів цих дір компанії не встановлювали їх на комп’ютери. Тому повний перехід на новітні рішення може виявитися простішим завданням.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися