П’ятниця, 12 Липня, 2024

Фітнес-гаджети і «розумні» годинники: час стати історією?

 

Кілька трекерів Fitbit, «розумні» годинники Garmin, кілька телефонних додатків, стандартний крокомір – усе це, за словами любителів скандинавської ходьби, допомагає рахувати кількість пройдених кроків. Ці гаджети виявилися дуже зручними, але чому ж на ринку спостерігається спад продажів цих девайсів?

«Я прекрасно обходилася і без годинника, але з того часу, як він у мене з’явився, я не можу без нього жити, – говорить керівник Вінчестерської групи любителів скандинавської ходьби Лінда Біддер. – Усі види фітнес-трекерів надзвичайно популярні в наших групах. Людям подобається знати, як багато вони пройшли, вони змагаються один з одним».

Чи є сенс у фітнес-трекерах?

І, тим не менш, ринок фітнес-трекерів останніми місяцями нагадує американські гірки. Рік тому аналітики прогнозували багатомільйонні прибутки розробникам фітнес-трекерів і «розумних» годинників, а компанія Apple почала продавати свої смарт-годинники із золотим корпусом вартістю від 10 тис доларів. Проте вже у листопаді 2016 року поставки «розумних» годинників знизилися на 51,6% проти аналогічного періоду минулого року.

Компанія Jawbone, яка випускала досить популярну модель фітнес-трекерів, підтвердила виданню TechCrunch, що залишає ринок споживчих товарів і має намір зосередитися на виробництві медичних приладів.

Microsoft припинила продажі браслета Fitness Band у власному онлайн-магазині і, що найголовніше, більше не продає програмне забезпечення для створення додатків.

Fitbit залишається головним гравцем на цьому полі. Компанія придбала свого конкурента Pebble Watch, однак нещодавно стало відомо, що Fitbit звільняє співробітників, а її засновник Джеймс Парк сказав, що в різдвяні свята продажі йшли дещо гірше, ніж очікувалося.

Проблема в самих гаджетах

Різноманітні девайси, які є сьогодні на ринку, можуть виміряти серцебиття, якість сну і фізичної активності, порахувати витрачені калорії. Крокомір – одна з базових функцій цих пристроїв. Проте останнім часом експерти задаються питанням, чи дійсно ця омріяна багатьма мета в 10 тисяч щоденних кроків заслуговує зусиль.

Аналітик видання CCS Insight Бен Вуд – великий шанувальник подібних девайсів, він носить по одному фітнес-трекеру на кожному зап’ясті, однак і він висловлює сумніви щодо подальшого розвитку цього сектора. «Реальність така, що розвиток цих пристроїв застопорився. Вони є в багатьох, і багатьом вони подобаються, але того вражаючого вибухового зростання продажів, якого ми очікували, не відбулося», – говорить він.

На думку Вуда, проблема закладена в самому пристрої: через деякий час всі ці фітнес-трекери не можуть повідомити вам нічого нового. До того ж існує проблема з батареєю і з тим, що деякі більш старі та дешеві моделі не є водонепроникними.

Аналітик Саймон Брайант каже, що багато девайсів поки ще недостатньо самостійні і залежать від підключення до смартфона або ж повторюють те, що смартфон вже і так вміє робити. Однак він не впевнений, що це кінець сектора наручних фітнес-трекерів. «Так, ми спостерігаємо уповільнення на ринку, але ринок знову набере обертів цього року», – упевнений він. Експерт вважає, що рішення проблеми з батареєю, поліпшення зовнішнього вигляду і додавання опції мобільних платежів може дати їм поштовх до розвитку.

І, здається, справи дійсно можуть піти на лад. Звіти показують зростання продажів на 25% порівняно з минулим роком. Лідирує компанія Fitbit, а слідом за нею йде бюджетна марка Xiaomi. У першій п’ятірці знаходиться і компанія Garmin, яка сфокусувала свої зусилля на ринку фітнес-продукції.

Вирішити «розумні» годинники

«Розумні» годинники з’явилися як додаток до смартфона, а згодом стали самостійним гаджетом з власними функціями і додатками. Бен Вуд вважає, що ці годинники – проблема, яка потребує вирішення, однак впевнені продажі пристроїв говорять про те, що цей сектор здаватися не збирається.

У грудні 2016 року виконавчий директор Apple Тім Кук сказав, що продажі AppleWatch 2 зашкалюють, а продажі «розумних» годинників Samsung показали найбільше зростання порівняно з цим же періодом минулого року.

На думку Рамоса Лламаса з компанії IDC, відкриються нові горизонти, коли «розумні» годинники можна буде підключити до мереж стільникового зв’язку. Тоді будуть з’являтися нові додатки для цих пристроїв і відкриються нові можливості для спілкування користувачів. Це, на його думку, вирішить й іншу проблему: зробить ці пристрої незалежними від смартфонів.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися