Автомобілі переходять на дистанційні відносини з водіями

Поки BMW працює над функцією автоматичного паркування автомобіля зі смарт-годинника, а Google і Nissan – над автономним транспортним засобом, автомобільна компанія Ford трудиться над віддаленим керуванням транспорту. Завдяки цьому водії зможуть виконувати свої обов’язки в офісі за ПК та змінювати автомобіль натисненням кнопки.

Водія автомобіля в найближчі роки стане складно відрізнити від любителя комп’ютерних іграшок

Нова технологія дозволить керувати автомобілем, який знаходиться на будь-якому видаленні від водія, для чого необхідно, щоб авто було в зоні покриття мереж четвертого покоління. Центр досліджень і розробки Ford уже провів успішні випробування технології: Судіпто Айк керував автомобілем, який знаходився на відстані 2400 км від нього, за допомогою звичайного ігрового маніпулятора з кермом та педалями.

Нова концепція є проміжним етапом між звичайними та машинами на автопілоті і в сьогоднішніх умовах має декілька переваг. По-перше, автомобілем продовжує керувати людина, тому помилка програми виключається. По-друге, нова система значно дешевша за автомобілі без водія. Вона не потребує якихось передових технологій, а для її роботи достатньо базових датчиків та ігровий контролер з магазину. Тому таке рішення можна підключити до будь-якого сучасного автомобіля, з електрокарами включно.

Розробники кажуть, що їхня новинка має перспективи для організації стоянок, де один паркувальник зможе ставити на паркувальне місце і підганяти автомобіль власнику, працюючи за офісним столом. Така технологія також дозволить вивести служби таксі і вантажоперевезення на принципово новий рівень. А сервіси з оренди автомобілів, чиї парковки розкидані в усьому місті, зможуть  розширити свою мережу та зменшити затрати.

Нутрощі салону автомобіля із системною дистанційного управління Ford

У Ford кажуть, що стати популярною їхній системі заважають дві причини: теоретична можливість віддаленого злому та відсутність законодавчої бази, яка визначить умови використання цієї технології.