Неділя, 14 Квітня, 2024

Глухі почують звуки язиком

Для того щоб почути навколишній світ, уже не обов’язково мати вуха. Інновація від науковців Університету Колорадо дозволить глухим людям та з вадами слуху знову почути за допомогою власного язика.

Науковці демонструють електричний стимулятор язика, який замінює вухо

Створений ними прототип конвертує звукові хвилі в електричні сигнали, які потім за допомогою масиву електродів передаються на нервові закінчення язика. Останній після певного тренування дозволить пацієнтам підтримувати швидку розмову.

Новий пристрій містить набір мікрофонів, які вловлюють навколишній звук та пересилають його на центральний модуль для обробки. Останній через Bluetooth передає результат у вигляді електричних імпульсів на стимулятор для язика.

Основною перевагою свого рішення дослідники називають безпечність порівняно з хірургічною операцією слуху. Окрім цього, такий гаджет також дешевий за кохлеарні імплантати, які стимулюють електричними імпульсами відновлення слухового нерву. Останні сьогодні вважаються найкращим рішенням при відновленні слуху та з’явилися понад 30 років тому. Але за цей час їхня ціна знизилася не набагато, і вони коштують близько $100 тис.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися