Середа, 6 Грудня, 2023

Ford створила візок для супермаркету, що гальмує самостійно

Автомобільні технології можуть допомагати під час походів магазинами, вважають у Ford. Компанія створила високотехнологічний візок, який не зможе в’їхати в когось, в інші візки чи автомобілі. Кошик на колесах обладнали системою автоматичного гальмування.

Розробники використали наявну систему Ford Pre-Collision Assist, яка допомагає водіям автомашин цієї марки уникати зіткнень на дорозі. Вона розпізнає транспортні засоби, пішоходів і велосипедистів, а за необхідності автоматично гальмує, щоб зменшити ймовірність зіткнення або наїзду.

Система Ford Pre-Collision Assist для роботи в авто використовує камеру на лобовому склі і радар на бампері. Версія для магазинних візків  використовує спеціальний датчик, який сканує простір попереду, ідентифікуючи людей і об’єкти.

Високотехнологічний візок поки є лише демонстраційним прототипом, розробленим у рамках ініціативи Ford Interventions. Вона спрямована на те, щоб показати, як автомобільні технології можуть допомогти в повсякденному житті.

На початку 2018 року Nissan показала, як можна вбудувати технологію автоматичного паркування в домашні капці. Їх розробили для японського готелю Ryokan, і вони здатні самостійно «паркуватися» біля вхідних дверей, коли їх залишають не на своєму місці. Після того як працівники цього готелю натискають на пульт управління, капці-самоходи перетинають дерев’яний вестибюль і «паркуються» біля входу в очікуванні відвідувачів. Крім капців, системою автопаркування оснастили подушки, столи, пульти і багато інших предметів. Усі вони мають коліщатка для пересування.

Щось схоже Nissan вже робила у 2016 році – тоді компанія оснастила автопаркуванням звичайні офісні стільці. Командою для повернення на місце слугують оплески.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися