Субота, 24 Лютого, 2024

Формат microSD Express робить з карт пам’яті швидкий зовнішній накопичувач

У сучасних карт пам’яті microSD є один вагомий недолік, який спробувала вирішити асоціація SD Association, яка відповідає за розробку такого типу носіїв. Це повільна робота з невеликими блоками даних, наприклад, з додатками чи дрібними файлами. Формат microSD Express пропонує виправити це, додавши до карток швидкісні інтерфейси PCI Express та NVMe. Традиційний інтерфейс microSD збережуть для підтримки зворотної сумісності.

Картки пам’яті SD та microSD сьогодні добре підходять лише для лінійного запису та читання – фільми, музика, фото, великі файли. Тільки в цьому випадку можна розраховувати побачити цифри в сотні мегабайтів для читання та десятки мегабайтів для запису. При роботі з дрібними файлами розміром у десятки чи сотні кілобайтів карти пам’яті значно сповільнюються. Саме через це картки microSD погано підходять для використання як переносний диск для безпосередньої роботи з додатками.

Використання у microSD Express інтерфейсу PCIe дозволить значно підняти швидкість пересилання даних до 985 МБ/с. Протокол вищого рівня NVMe дозволяє отримати поліпшену роботу з дрібними файлами. У SD Association кажуть, що новий формат перетворює карти пам’яті на SSD.

Формат microSD Express описано в специфікації SD 7.1, яка передбачає картки класу microSDHC Express, microSDXC Express і microSDUC Express. Коли можна очікувати новий формат накопичувачів та гаджети з його підтримкою, поки не уточнюється.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися