ICANN попередила, що хтось настирливо атакує адресну книгу інтернету

Технологічний директор ICANN Девід Конрад в інтерв’ю новинному агентству AFP сказав, що хтось атакує саму інфраструктуру інтернету

Інфраструктура системи DNS, яка є адресною книгою інтернету та конвертує звичні імена сайтів в IP-адреси, сьогодні знаходиться під загрозою. Організація ICANN, яка відповідає за неї, оголосила, що DNS атакують, причому використовують для цього різнонаправлені атаки з різними методиками.

Технологічний директор ICANN Девід Конрад в інтерв’ю новинному агентству AFP сказав, що хтось атакує саму інфраструктуру інтернету. Як рішення проблеми пропонується власникам доменів перейти на DNSSEC – більш захищену версію DNS. У DNSSEC дані отримують криптографічний підпис, завдяки чому ними значно важче маніпулювати.

Користувачі інтернету поки що не квапляться переходити на DNSSEC. За даними Cloudflare, лише 3%  компаній зі списку Fortune 1000 перейшли на нове рішення. Сама Cloudflare та Google змушують власників доменних імен переходити на нову технологію. У масштабах інтернету розгортання DNSSEC знаходиться на рівні близько 20%.

Про можливу атаку на критичну інфраструктуру інтернету ще у 2016 році повідомляв фахівець з інтернет-безпеки та «гуру з безпеки» за версією журналу The Economist Брюс Шнаєр. За словами фахівця, невідомі протягом останніх кількох років регулярно пробують подолати захист компаній, які забезпечують ключову інфраструктуру інтернету.