Fortnite для Android розповсюджуватимуть без магазину Google Play

Дата виходу Fortnite на Android залишається невідомою. Але вперше цю гру на Android зможуть побачити власники Samsung Galaxy Note 9. Гра буде доступна для нього у вигляді ексклюзиву

Гра Forntnite – культурний феномен останніх років – уже найближчими тижнями стане доступною на мобільних пристроях під управлінням Android. Але завантажити з Google Play її не вдасться. Глава студії-розробника гри Epic Games Тім Суїні підтвердив наявні чутки, що Fortnite розповсюджуватимуть власними силами без послуг найпопулярнішого магазину для Android.

Уперше інформація про те, що Epic Games планує власними силами розповсюджувати Fortnite, з’явилася від користувачів сайту XDA Developers. Один із них після аналізу сайту Epic Games знайшов інструкцію, як завантажити і встановити гру на смартфон. Там же містилася примітка, що додаток знаходиться за межами Google Play Store.

«Мета Epic – доставити свої ігри безпосередньо клієнтам. Ми вважаємо, що геймери виграють від конкуренції серед джерел на Android, – прокоментував Суїні незвичне рішення. – Конкуренція серед послуг дає споживачам великий вибір і дозволяє найкращим домогтися успіху».

Інсталяція Fortnite відбувається за допомогою функції Android зі встановлення додатків зі сторонніх джерел. Для цього необхідно мати APK-файл бажаної програми та в налаштуваннях мобільної ОС дозволити встановлення з невідомих джерел. Усі оновлення будуть викачуватися при запуску Fortnite.

У Epic Games пояснили своє рішення фінансовими причинами. Суїні вважає, що 30-відсотковий податок Google Play Store занадто великий. «Ухилення від 30-відсоткового податку є частиною мотивації Epic, – сказав Суїні. – Це висока вартість у світі, де 70% для розробників ігор повинні покривати всі витрати на розробку, експлуатацію і підтримку своїх ігор. І це не відповідає послугам, які ці магазини пропонують, з обробкою платежів, пропускною здатністю завантаження та обслуговуванням клієнтів включно».

Дата виходу Fortnite на Android залишається невідомою. Але вперше цю гру на Android зможуть побачити власники Samsung Galaxy Note 9. Гра буде доступна для нього у вигляді ексклюзиву. Презентація Samsung Galaxy Note 9 запланована 9 серпня в Нью-Йорку, а ексклюзивом Fortnite залишатиметься, за попередньою інформацією, близько 30 днів.