П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Звуки дротового модему та мелодія Nokia 5120 – створили найбільшу колекцію звуків старої техніки

Якщо ви сумуєте за звуками старої техніки або хотіли почути, як звучить Sony Walkman, камера Polaroid, модем 56K чи телефон Nokia, – вебсайт Cities and Memory запрошує відвідати їхню колекцію. Цей ресурс збирає записи звучання ретро-гаджетів. Автори проєкту заохочують людей поділитися звуками їхніх ретро-пристроїв.

На сайті Cities and Memory citiesandmemory.com можна почути старі технології, такі як магнітофони, телефони, комп’ютери, відеоігри тощо. Проєкт наразі має колекцію із 150 звуків.

Проєкт має на меті викликати ностальгію користувачів і зберегти звуки, яким загрожує зникнення, оскільки вони надходять із пристроїв, які більше не використовуються. Сайт упорядковує звуки за такими категоріями, як камери, відеоігри, друкарські машинки та побутова техніка тощо.

Зараз найбільші розділи для фотоапаратів, побутової техніки, домашніх розваг та кухонного обладнання. Розділ камер включає камери Polaroid Joycam та i-Zone. Він також має дві 35-мм камери, плівкову камеру Bolex та інші.

Старі відеореєстратори таких компаній, як Sony і Phillips, можна знайти в розділі «Домашні розваги». Ви також знайдете кінопроектор, діапроектор і музичну скриньку. Особливим сюрпризом для деяких відвідувачів може стати GAF View-Master. Ви можете почути такі пристрої, як старі вентилятори, швейні машинки, фени, бритви та навіть дриль кам’яного віку в розділі приладів.

Також доступні записи з простіших предметів, таких як сірник, коробка для обіду, ваги та кавомолки.

Однак бібліотека містить не лише записи техніки. Традиційна музика з таких країн, як Камбоджа, Марокко та Японія, також тут. Крім того, відвідувачі можуть почути кілька звуків природи, зокрема звуки танення льодовика.

Для кожного звуку відвідувачі можуть переглянути інформацію про його джерело та процес запису. Деякі із записів надійшли від іншої групи збереження звуку Conserve the Sound.

Компанія також заохочує користувачів надсилати музику, натхненну їхніми записами, збираючи їх у десятки альбомів, доступних безкоштовно на Bandcamp. Для надсилання записів Cities and Memory потрібні звукові файли тривалістю від однієї до 20 хвилин у таких форматах, як WAV.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися