Вівторок, 16 Липня, 2024

Функції iOS 15, які не отримають власники старих iPhone

Apple уже за кілька місяців випустить публічну версію iOS 15, а нині кожен володар сумісного з нею iPhone може встановити її бета-версію. А таких чимало, адже ця версія підтримує по-справжньому древні смартфони – її можна встановити на гаджети 2015 року. Проте володарі старих iPhone залишаться без деяких функцій.

Apple офіційно дозволяє встановлювати iOS 15 на широкий перелік її смартфонів різних поколінь. Кожен гаджет, який можна було оновити до iOS 14, також можна буде оновити до iOS 15. Це означає, що володарі древніх апаратів  iPhone 6s та 6s Plus також зможуть встновити новітню ОС.

iOS 15 приносить багато нових функцій, частина з яких потребує функціональності, що є в процесорах A12 Bionic або новіше. Такі чипи встановлювалися починаючи з iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR у 2018 році. Ці чипи отримали блок прискорювача нейромереж, без яких неможлива робота низки функцій iOS 15.

Володарі iPhone старше 2018 року не отримають таких функцій:

– поліпшення відео FaceTime

В FaceTime при переході на iOS 15 буде недоступний режим розмиття фону під час відеодзвінків.

– просторове аудіо FaceTime

Сучасні iPhone пропонують технологію, яка здатна точніше моделювати положення джерел звуку в просторі. Apple обіцяє звук, наче люди розмовляють особисто один з одним.

– доповнена реальність у Apple Maps

Карти Apple пропонують пішохідну навігацію на основі доповненої реальності. Аналогічна функція є у Google Maps

– інтерактивна планета у Apple Maps

Apple робить карти більш детальними та інтерактивними. Серед таких поліпшень – 3D-модель планети з більш реалістичними горами, лісами тощо.

– додаткові деталі в містах у Apple Maps

Apple Maps отримає більше інформації про дороги, дерева, дорожні знаки, будинки. Така інформація доступна для обраних міст – Сан-Франциско, Лос-Анджелес, Нью-Йорк, Лондон.

– цифровий ключ

iPhone з iOS 15 можна використовувати в якості ключа від готельного номера або автомобіля. Для використання таких функцій потрібно мати iPhone XS або новіше.

– функції камери

Додаток камери у iOS 15 отримає функції “живого тексту” та візуального підказування. Користувачі зможуть розпізнавати текст камерою, а також камера розпізнаватиме деякі речі, наприклад, породи собак.

– збільшення у швидких відео

Функція швидких відео дозволяє натиснути кнопку затвора в додатку камери, щоб почався запис відео в режимі фото. У iOS 15 при цьому можна буде використовувати зум.

– швидша Siri

Голосовий асистент Siri на нових гаджетах iPhone з iOS 15 розпізнаватиме більше команд, а також швидше працюватиме завдяки обробці даних локально. Старі смартфони без чипа A12 Bionic продовжать відправляти запити до Siri на сервери Apple.

– персоналізація Siri

Власники пристроїв з процесорами старіше A12 Bionic не зможуть використовувати Siri для персоналізації. Це, наприклад, нові слова та теми.

– офлайнова Siri

Сучасні смартфони з iOS 15 дозволяють оброблювати запити до Siri локально, тому голосовий асистент може працювати офлайн без мобільного інтернету.

– надиктовування тектсу

Siri на сучасних iPhone з iOS 15 зможе бути локальним секретарем, записуючи те, що їй надиктовують. Старі гаджети відправлятимуть записи на сервери Apple, що сповільнює процес.

– анімована погода

на старих iPhone не можна буде насолодитися оновленим виглядом додатка з погодою, який з’явився у iOS 15. На ньому погодні умови показані у вигляді за допомогою комп’ютерної графіки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися