Понеділок, 20 Травня, 2024

Гаджети трансформують вільний час

Мобільна електроніка змінює наші звички щодо відпочинку: замість читання книг і журналів, а також спілкування з друзями ми все більше уваги приділяємо різноманітним пристроям. Якщо раптом виявиться 20 вільних хвилин, тоді цей час, скоріше за все, дістанеться смартфону чи планшету, з’ясували в аналітичній компанії nVision Research.

На мобільних пристроях переважно гратимуть, перевірятимуть пошту або вийдуть в інтернет. При цьому за останні п’ять років кількість користувачів, які так проводять вільні декілька хвилин, значно виросла.

Наприклад, пошту у вільні 20 хвилин перевірятиме понад 30% власників мобільних гаджетів. А ось популярність традиційних «аналогових» занять знижується. У 2009 році вільний час за газетою чи книгою проводили б 40% опитаних. Цього року їхня кількість не перевищує 20%.

Аналітики називають цю тенденцію «розумною нудьгою» – коли навіть кожну хвилину свого вільного часу вони намагаються заповнити роботою зі смартфоном. Вони визначили шість типів людей та те, як вони полюбляють відпочивати. До групи «відпочивальників» (42%) відносяться люди старшого віку, які полюбляють просто розслабитись у вільну хвилинку. Ще 14% учасників дослідження оберуть читання газет, а 13% воліють проводити час у інтернеті або перевіряти електронну пошту. Молодше покоління буде грати в ігри (135), слухати музику (12%) або виконувати декілька завдань одночасно (7%).

Дослідники також кажуть, що гаджети заважають нормально заснути. Три чверті опитаних віком 16-34 роки кажуть, що в ліжку переглядають сайти в інтернеті. А 43% перевіряють перед сном свою пошту. Близько 60% також у ліжку дивляться телепередачі за допомогою свого мобільного гаджета.

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися