П’ятниця, 19 Липня, 2024

Гігантів Apple, Google, Facebook та Amazon можуть подрібнити на невеликі компанії

Влада США висунула обвинувачення найбільшим технологічним компаніям планети – Amazon, Apple, Google та Facebook. Їх звинувачують у монопольній та антиконкурентній поведінці. Докази наведено у звіті на 449 аркушів. Цих гігантів хочуть розділити на дрібніші компанії.

Автори звіту наводять приклад з минулого, коли в 70-х та 80-х роках провели антимонопольне розслідування проти оператора зв’язку AT&T. У 1984 році почався процес розділення на AT&T Communications, який надає послуги міжміського зв’язку, на сім регіональних телефонних компаній. Активи компанії після поділу скоротилися приблизно в п’ять разів.

У чому винна Apple

Компанію Apple назвали монополістом у сегменті додатків для розробленої нею операційної системи iOS. Компанія контролює магазин додатків App Store та своїми правилами придушує конкурентів.

Претензії до Google

Пошукового гіганта Google називають монополістом у сегменті вебреклами та ринку пошукових систем. Щоб не допустити появи конкурентів, Google встановлює свої додатки на пристрої Android. Також Google звинувачують у збиранні даних про користувачів і використання цих відомостей для просування власних продуктів.

Що не так у Facebook

Найбільша соцмережа планети Facebook, на думку антимонопольного підкомітету, захопила ринок інтернет-реклами.

Звинувачення Amazon

Amazon підім’яла ринок онлайн-продажів і за допомогою свого онлайн-магазину повністю контролює продавців. Частка Amazon, на думку антимонопольного підкомітету, на ринку інтернет-торгівлі в реальності перевищує 50%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися