П’ятниця, 12 Липня, 2024

Гру для NES продали за 42 000 доларів

Дуже рідкісну гру для 8-бітної NES (у нас був більше популярний її клон «Денді») продали за астрономічну суму. За картридж покупець віддав 41 977 доларів США. Тепер нею володіє колекціонер.

Мова йде про абсолютно нову, не розпаковану, копію спортивної гри Stadium Events, яка вийшла в 1986-му році. Проект від Namco не відрізнявся високою якістю, і Nintendo прийняла рішення прибрати з продажу весь тираж. Замість неї згодом випустили гру World Class Track Meet – це та ж Stadium Events, тільки виправлена.

Оригінальні копії Stadium Events дуже рідкісні, і за ними йде справжнє полювання колекціонерів.

Nintendo Entertainment System (NES) під цим іменем продавалася в Північній Америці та Європі. У Японії вона мала назву Famicom (від FAMIly COMputer – сімейний комп’ютер). У Південній Кореї користувачі її знали як Hyundai Comboy. Це восьмибітна ігрова консоль, яка була популярна в другій половині 1980-х і початку 1990-х років.

Уперше консоль з’явилася на японському ринку в 1983 році. Новинка виявилася виключно вдалою і зуміла завоювати майже весь американський і японський ринок. Консоль з’явилася з великим пакетом ігор, серед яких найвідомішим і найбільш продаваним стало сімейство ігор Super Mario Bros. Ця гра згодом стала талісманом корпорації Nintendo. Усього, за офіційними даними, було продано більше 60 млн приставок і понад 500 млн ігор. Оскільки вихід консолі стався незабаром після кризи ігрової індустрії, багато критики саме їй приписують відродження ігрового ринку і відкриття третього покоління відеоприставок.

З початку 1990-х років популярність NES почала неухильно знижуватися через появу потужніших консолей, таких як Sega Mega Drive і Nintendo SNES/Super Famicom. Тим не менш оригінальну NES випускали до 2003 року, хоча офіційно виробництво приставки зупинили в 1995 році. Минулого року Nintendo також випустила Nintendo Classic Mini – клон оригінальної консолі на сучасному апаратному начинні.

До речі, повернутися в дитинство та згадати 8-бітні ігри можна досить просто на Android. У Google Play є купа емуляторів приставки NES, наприклад, Nostalgia.NES. Самі ігри, точніше зліпки картриджів у вигляді файлів, можна завантажити з ресурсу Emu-Land.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися