Google Docs показала, як може легко позбавити користувачів їхніх документів

Google Docs є заміною багатьом користувачам для звичного локального текстового процесора Microsoft Word

Десятки користувачів сервісу Google Docs днями побачили, що їхні файли зникли. Документи виявилися заблокованими після того, як Google випустив апдейт цієї служби.

Google Docs

Google Docs є заміною багатьом користувачам для звичного локального текстового процесора Microsoft Word. Особливо часто ним користуються журналісти та новинні організації, які використовують можливості швидкого обміну та спільної роботи над документами.

Саме журналісти першими помітили, що їхні файли вже недоступні. Ті, хто мав спільний доступ, під час спроби відкрити файл не могли цього зробити. Користувачі бачили повідомлення «Цей елемент помічений як неприйнятний та не може бути у спільному доступі».

Пізніше Google вибачився, сказавши, що блокування сталося через збій нового програмного коду. Однак у майбутньому подібне може стати звичною справою, адже мета цього коду – шукати неприйнятний контент у документах та блокувати його.

Необхідність автоматичного сканування всіх користувацьких документів, можливо, з’явилася через те, що Google Drive та інші сервіси сьогодні активно використовуються терористами, пропагандистами тощо.

Як розповіли представники Google газеті Sun Online, автоматичне сканування файлів дозволяє виявити користувачів, які створюють образливий контент.

Раніше цього року Google критикували за те, що гігант перетворив мільйони своїх смартфонів на шпигунські мікрофони. Він прослуховував усе, що відбувалося навколо, – запис вівся, навіть коли користувачів не було в кімнаті. Причиною є асистент Google Assistant, який, згідно з розслідуванням газети Sun, активувався не лише за фразою «OK Google», а й просто через «ОК». Після цього він записував 20 секунд аудіо та передавав його у власну «хмару».

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я