Неділя, 10 Грудня, 2023

Уперше за 17 років космонавти на МКС отримають нові принтери

Техніка для космосу настільки надійна, що перетворюється на музейний експонат під час роботи. Із цієї причини NASA відправить два нових принтери на Міжнародну космічну станцію (МКС). Це буде перша заміна подібних пристроїв за 17 років.

Принтери, які працюють нині, привіз у листопаді 2000 року перший екіпаж станції. Це були два принтери Epson Stylus Color 800, один з яких знаходився у блоці, що належить США, другий – Росії. Модель Epson Stylus Color 800 також встановлювали на американських шатлах.

принтери

Космонавти використовують принтери на станції для друку деталей місії, фотографій і протоколів евакуації. За даними NASA, за місяць на МКС друкують більше тисячі сторінок.

Самі космонавти кажуть, що гаджети дуже застаріли й останні п’ять років були проблемою. Адже коли принтери були новими, вони працювали з технологіями і ноутбуками початку нульових. Менеджер МКС Стефен Хантер заявив, що із часом принтери перетворилися на «музейні експонати».

У 2015 році NASA спільно з HP почала працювати над оновленням принтерів. Вони взяли вже наявну модель, але адаптували її до умов на МКС і нульової гравітації.

Нові принтери доставлять у лютому 2018 року під час місії SpaceX. У NASA сподіваються, що пристрої не доведеться міняти до 2024 року, коли закінчиться термін експлуатації МКС.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися