Субота, 2 Грудня, 2023

Google Документи можуть зламатися для деяких користувачів

Google запланував радикально змінити програмну частину свого онлайнового текстового процесора Google Документи. Його програмісти перепишуть частину, що відповідає за відображення файлів на екрані. Через це Google Документи можуть перестати працювати у звичний спосіб для тих користувачів, які використовували браузерні плагіни для роботи з цим сервісом.


В найближчі місяці програмісти Google переведуть рендеринг документів з HTML на Canvas. Це має поліпшити продуктивність та зробити сервіс більш однотипним при роботі на різних платформах.

Деякі розширення браузерів для роботи з Google Документами спираються на особливості реалізації відображення документів через HTML. Після переходу на Canvas вони можуть перестати працювати як задумувалося. Одним з таких розширень є Grammarly, чия функція доступності спирається на особливості відображення по HTML.

Перехід на Canvas поліпшує продуктивність порівняно з HTML тому, що з’являється підтримка апаратного прискорення. З’являється можливість використовувати такі популярні графічні технології як WebGL та WebAssembly.

Інструмент для створення програм Microsoft Visual Studio Code, який заснований на веб-фреймворку Electron, у 2017 році перевів свій рендеринг з HTML на Canvas. У деяких випадках швидкість рендерингу збільшилася до 45 разів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися