Думками можна писати зі швидкістю друкування на смартфоні

Під час тестування чоловік зміг надрукувати 90 символів. Це приблизно 15 слів на хвилину.

Дослідники показали, що людина може писати на комп’ютері текст, використовуючи лише силу думки. Вони вживили в паралізовану особу мозковий імплантат і той друкує текст на екрані щойно користувач уявив як він його пише.


Учасник експерименту паралізований 65-річний чоловік отримав два набори електродів в мозок. Вони зчитують електричну активність ділянок мозку, які відповідають за рухи рукою та пальцями.
Чоловік в реальності не може поворушити жодною частиною тіла нижче шиї. Однак з цим імплантатом він міг уявляти як пише текст своєю рукою і чип транслював цю інформацію в дані для комп’ютера. Для перекладу мозкової активності в зрозумілий для комп’ютера формат використовувався спеціальний алгоритм.

Під час тестування чоловік зміг надрукувати 90 символів. Це приблизно 15 слів на хвилину. Приблизно з такою ж швидкістю набирають слова на смартфоні люди одного віку з учасником тесту.

Особливість нової системи в тому, що вона виявляється працездатною навіть через багато років після травми, що паралізувала людину.

Система зараз знаходиться на ранній стадії розробки і науковцям потрібно більше добровольців для її тестування. Наступним кандидатом може стати людина, яка втратила також можливість розмовляти та чути.