П’ятниця, 19 Липня, 2024

Думками можна писати зі швидкістю друкування на смартфоні

Дослідники показали, що людина може писати на комп’ютері текст, використовуючи лише силу думки. Вони вживили в паралізовану особу мозковий імплантат і той друкує текст на екрані щойно користувач уявив як він його пише.


Учасник експерименту паралізований 65-річний чоловік отримав два набори електродів в мозок. Вони зчитують електричну активність ділянок мозку, які відповідають за рухи рукою та пальцями.
Чоловік в реальності не може поворушити жодною частиною тіла нижче шиї. Однак з цим імплантатом він міг уявляти як пише текст своєю рукою і чип транслював цю інформацію в дані для комп’ютера. Для перекладу мозкової активності в зрозумілий для комп’ютера формат використовувався спеціальний алгоритм.

Під час тестування чоловік зміг надрукувати 90 символів. Це приблизно 15 слів на хвилину. Приблизно з такою ж швидкістю набирають слова на смартфоні люди одного віку з учасником тесту.

Особливість нової системи в тому, що вона виявляється працездатною навіть через багато років після травми, що паралізувала людину.

Система зараз знаходиться на ранній стадії розробки і науковцям потрібно більше добровольців для її тестування. Наступним кандидатом може стати людина, яка втратила також можливість розмовляти та чути.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися