Google дозволили «вмикати склероз» лише в Європі

Отримане днями судове рішення говорить, що Google повинен видаляти лише результати зі своїх європейських сайтів

Тривала судова справа щодо «права на забуття» завершилася, і суд дозволив Google «вмикати склероз» лише в деяких регіонах планети. Пошуковий гігант повинен буде видаляти посилання на веб-сторінки, на які скаржаться користувачі, лише для Європи.

Що таке «право на забуття»

У 2014 році суд Євросоюзу вирішив, що його громадяни мають «право бути забутими» – так іноді називають можливість видалення з пошуковиків даних про себе.

Історія з «правом бути забутим» почалася, коли іспанець Маріо Гонзалес звернувся до місцевої агенції із захисту приватних даних. Він скаржився на компанію Vanguardia Ediciones SL – видавця однієї з найпопулярніших в Іспанії газет. Окрім цього, громадянин також скаржився на місцевий підрозділ Google. Основна претензія була в тому, що будь-хто міг ввести ім’я постраждалого та отримати посилання на дві газетні статті, датовані 1998 роком. У них ішлося про аукціон, на якому розпродувалося майно Гонзалеса, – його влаштували для покриття боргів. Громадянин вимагав від видавця газети та Google прибрати відомості про нього в цих матеріалах.

Озвучуючи рішення, прийняте 13 травня 2014 року, Європейський суд пояснив, що Google зобов’язана видаляти посилання на застарілу, надмірну або недоречну інформацію.

Google проти глобального склерозу

Справа про географічну активацію «права на забуття» розпочалася у 2016 році, коли французька агенція CNIL оштрафувала Google на €100 тисяч за відмову глобального видалення інформації про одну людину. У Google з таким рішенням не погодилися, аргументувавши, що для виконання «права на забуття» достатньо блокувати видачу інформації у відповідному регіоні.

Отримане днями судове рішення говорить, що Google повинен видаляти лише результати зі своїх європейських сайтів. Також це стосується пошукових запитів, які здійснені в межах Євросоюзу.

Противники «права на забуття», які бояться, що нехороші люди можуть переписати історію й очиститися, зраділи. Адже, щоб отримати Google «без склерозу», європейському користувачеві достатньо запустити VPN та вибрати локацію поза межами Євросоюзу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я