Середа, 24 Липня, 2024

Розгортання швидкісного інтернету сповільнюється глобально, МСЕ та ЮНЕСКО радять переглянути концепцію

Сьогодні близько 51% населення планети мають доступ онлайн, але підключити до інтернету решту 49% за схожий час не вдасться. І коли технології не в змозі зробити прорив, до справи береться маркетинг. Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ) та ЮНЕСКО випустили звіт, у якому радять країнам переглянути концепцію. Документ закликає перестати концентруватися на швидкості інтернет-доступу, натомість запровадивши стратегію «значимого універсального зв’язку».

Аналіз звіту експертів МСЕ та ЮНЕСКО показує, що фрази про надання онлайн доступу для маргінальних спільнот, захисту дітей онлайн, надання онлайну біженцям та переміщеним особам, поліпшення цифрових навичок громадян є лише ширмою. За ними хочуть заховати факт, що надати дійсно швидкий та якісний інтернет сьогоднішні технології не можуть. Адже комісія ЮНЕСКО з широкосмугового інтернету та Міжнародний союз електрозв’язку не виконають навіть власний план розгортання широкосмугового інтернету до 2025 року. Тому вони в м’якій формі закликають переглянути поняття того, що таке хороший інтернет-доступ.

Наприклад, однією з цілей ЮНЕСКО та МСЕ було до 2025 року надати початковий широкосмуговий інтернет в країнах, що розвиваються, за ціною менше 2% місячного ВВП в перерахунку на людину. Дані МСЕ показують, що ця мета не досягнута: із 99 країн лише 31 змогла забезпечити 1 Гбіт/сек за ціною 2% доходу. У Субсахарській Африці, де мешкає 20% найбіднішого населення планети, 1 Гбіт/сек коштують 40% місячного доходу місцевих жителів.

До 2025 року планувалося, що в інтернеті буде майже 75% населення планети, що неможливо, адже нині онлайн всього 51%. Також 60% молоді та дорослих повинні були до 2025 року опанувати базовий рівень цифрових навичок. Реальна цифра нині вполовину менша – 30%.

Також залишається великою статева диспропорція користувачів. У Південній Азії жінки на 28% менш імовірно матимуть у власності гаджет для доступу онлайн. Також вони на 58% менш імовірно користуватимуться інтернетом взагалі.

Експерти кажуть, що поняття широкосмугового інтернету як дротового підключення сьогодні неправдиве. Так, торік користувачів 4G уперше стало більше, ніж користувачів 2G. Очікується, що до 2023 року користувачі 4G складатимуть 63% усіх мобільних юзерів.

Один із топових чиновників ЮНЕСКО Одрі Азулай каже, що проблема використання мобільного інтернету в країнах, що розвивається, полягає не в його дорожнечі. За її словами, основним гальмівним фактором є погана грамотність та низькі цифрові навички.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися