Четвер, 13 Червня, 2024

Google Earth, можливо, виявив російську протисупутникову лазерну зброю

Ще у 2011 році Росія почала роботу над проєктом протисупутникової зброї під назвою «Калина». Нещодавні зйомки цієї території за допомогою Google Earth показують, що будівництво російської протисупутникової зброї почалося.

«Калина» має протидіяти супутникам, що роблять знімки над територією Росії. Протисупутникова зброя є частиною комплексу космічного спостереження «Крона» Міноборони Росії. Зброя знаходиться неподалік від Астрофізичної обсерваторії Російської академії наук.

Комплекс використовує як радар, так і лідар для надання даних націлювання протисупутниковим системам. Оригінальний задум комплексу виник в 1970-х роках. Однак він запрацював лише на початку 2000-х років.

Докази, що «Калина» є інструментом проти супутників, походять із трьох основних джерел. По-перше, в банківській гарантії, опублікованій в інтернеті в січні 2014 року, зазначено, що метою розробки «Калини» було створення «функціонального придушення» електрооптичних систем за допомогою твердотільних лазерів.

По-друге, в іншому документі 2017 року, «Калина» значилася в списку запланованих військових проектів. У цьому документі протисупутникова зброя значилася як «комплекс космічної безпеки». Цей же термін у документі використовувався для класифікації кількох інших протисупутникових систем.

Нарешті, річний звіт науково-виробничого комплексу за 2013 рік також містить докази існування «Калини» як своєрідної зброї. Це тому, що він називає це «лазерними системами для електрооптичної війни».

Зараз на території комплексу з’явився новий купол телескопа, який з’єднує тунель з будівлею лідара. Конструкція узгоджується з обмеженою кількістю інформації, яку ми маємо про «Калину».

Зрештою, повний потенціал «Калини» як протисупутникової зброї невідомий. Ми знаємо, ця зброя задумана в 2011 році. І тепер, коли будівництво просувається вперед, цілком можливо, що її використають колись у майбутньому.

За матеріалами: The Space Review

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися