Google готує браузер для iPhone, який порушує правила Apple

Apple щодо браузерів, які фактично перетворюють кожен браузер iOS на клон Safari, роблять вебдодатки менш функціональними та менш привабливими.

Розробники браузера Google Chromium почали роботу над експериментальним веббраузером для iOS від Apple. Їхній браузер використовує двигун Google Blink. Це суперечить правилу Apple щодо обов’язкового використання двигуна Apple WebKit для браузерів на iPhone.

Поточна версія Chrome для iOS використовує саме WebKit від Apple. Apple вимагає, щоб кожен браузер iOS використовував WebKit, а в рекомендаціях iOS App Store Review Guidelines зазначено: «Програми, які переглядають вебсторінки, повинні використовувати відповідну структуру WebKit і WebKit Javascript».

Отже, цей новий проєкт Google не зможе стати масово доступним користувачам iPhone, якщо він дійде стадії готового браузера. Проте Google чомусь домагається цього.

Правила Apple роками були болючою темою серед конкурентів і спільноти веброзробників. Критики стверджують, що обмеження Apple щодо браузерів, які фактично перетворюють кожен браузер iOS на клон Safari, роблять вебдодатки менш функціональними та менш привабливими. Це скеровує розробників до написання нативних додатків для iOS, над якими Apple має контроль.

Проте протягом останніх двох років автаркія платформи Apple стала більш крихкою. Одним з останніх проти політики Apple виступило Національне управління телекомунікацій та інформації США (NTIA), яке  опублікувало звіт із закликом до змін в екосистемі мобільних додатків для сприяння конкуренції.

Звіт NTIA повторює занепокоєння інших регуляторів, таких як Управління з питань конкуренції та ринків Великобританії чи органи з питань конкуренції в Австралії та Японії. Більше того, очікується, що Закон про європейські цифрові ринки, який набуде чинності наступного року, змусить Apple дозволити сторонні магазини додатків і, можливо, змінити вимоги до WebKit.

Імовірно, Google знає про можливість змін, але компанія наполягає, що проєкт нового браузера не вартий уваги. Один з розробників, який описує проєкт, пояснив: «Ця експериментальна програма використовуватиметься для вимірювання графіки та затримок введення шляхом надання трасувань для аналізу», додавши, що програма є «тільки експериментальною.

Представник Google дав подібну відповідь. «Це експериментальний прототип, який ми розробляємо в рамках проєкту з відкритим кодом, щоб зрозуміти певні аспекти продуктивності iOS, — сказав представник The Register. – Він не буде доступний для користувачів, і ми продовжуватимемо дотримуватися політики Apple».

Але якщо політика Apple зміниться, Google принаймні матиме власний Chrome на базі Blink для iOS. Видання Register наводить слова людини, знайомої з розробкою браузерів, яка сказала, що новий браузер – це більше, ніж просто тестовий пакет. «Це мінімальна браузерна програма, – сказали нам. – Це початок порту браузера».

Виходячи з видимих шматків коду, це виглядає як початок альтернативної збірки браузера, хоча й у скелетній формі. Наразі це іграшка, але не обов’язково вона такою і залишиться.

Проєкт iOS Blink від команди Chromium викликав надії серед тих, хто прагне звільнитися від нагляду Apple. Open Web Advocacy, група розробників, які лобіювали зміни в політиці Apple, сказала The Register: «Хоча у Google є гроші, щоб інвестувати в проєкти, які можуть бути недоступні для користувачів, час для цього здається дуже важливим».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я