Котики врятували ботів у Twitter, змусивши Ілона Маска змінити своє рішення

Маск на цьому тижні опублікував: «Відповідаючи на відгуки, Twitter увімкне легкий API, призначений лише для публікації ботами, які надають якісний безкоштовний контент», з можливою умовою, що власник облікового запису підтверджений синьою галочкою. Цей "Зворотній зв'язок", про який пише Маск, був проханням від облікового запису, який публікує зображення та відео кожного разу, коли кіт повертається додому.

Уже незабаром автоматизована публікація записів до Twitter мала стати неможливою. Але Ілон Маск, який володіє цією соцмережею, вирішив не закривати доступ для ботів. Своє рішення він змінив завдяки котикам.

Минулого місяця сторонні клієнти Twitter раптово перестали працювати без пояснення причин. Це спричинило загибель багатьох проектів, у тому числі популярного додатку Twitterific, а також припинили роботу облікові записи ботів. Пізніше Twitter оновив свою Угоду розробника, яка прояснила, чому зник доступ сторонніх програм до Twitter,

Минулого тижня обліковий запис Twitter Dev оголосив: «Починаючи з 9 лютого, ми більше не підтримуватимемо безкоштовний доступ до Twitter API, як v2, так і v1.1. Натомість буде доступний платна базова підписка».

Негативна реакція була гострою та негайною, а розробники зазначили, що їхня робота покращує корисність Twitter для багатьох користувачів і що вони часто роблять це безкоштовно. Існує також проблема вчених і дослідників даних, які використовували дані цієї соцмережі у своїй роботі.

Але облікові записи ботів, запрограмовані на автономну публікацію інформації через Twitter API, складають значну частину того, що людям подобається на цій платформі.

Маск на цьому тижні опублікував: «Відповідаючи на відгуки, Twitter увімкне легкий API, призначений лише для публікації ботами, які надають якісний безкоштовний контент», з можливою умовою, що власник облікового запису підтверджений синьою галочкою. Цей “Зворотній зв’язок”, про який пише Маск, був проханням від облікового запису, який публікує зображення та відео кожного разу, коли кіт повертається додому.

Відносини Маска з ботами дивні. Спочатку він стверджував, що Twitter приховував кількість фейкових акаунтів ботів, намагаючись отримати кращу ціну, коли він почав купувати цю соцмережу.

Потім, незабаром після того, як Маск став власником соцмережі, роботу бота, який відстежував рух його приватного літака, призупинили, а потім відновили з додатковою затримкою.

Маск стверджував, що безкоштовним API серйозно зловживають шахраї-боти та маніпулятори думкою, додавши: «Лише ~100 доларів на місяць за доступ до API з перевіркою ідентифікатора значно покращить ситуацію».

Оскільки фінанси Twitter перебувають у хаосі через поглинання Маском, найбільш правдоподібною причиною є те, що це ще одне джерело доходу для набору даних, який Twitter вважає «одним із найпотужніших у світі».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я