П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Google готується до банкрутства у Росії

Офіс Google у Росії планує подати заяву на банкрутство після того, як влада арештувала його банківський рахунок. Це унеможливило ведення операцій, повідомив представник Google у середу, передає Reuters.

«Арешт російськими органами влади банківського рахунку Google у Росії зробив нездійсненним функціонування нашого російського офісу, включаючи працевлаштування та оплату праці російських співробітників, оплату постачальників і постачальників, а також виконання інших фінансових зобов’язань, – сказав представник Google. – Google Russia опублікував повідомлення про намір подати заяву про банкрутство».

У квітні телеканал, що належить російському бізнесмену, який потрапив під санкції, повідомив, що судові виконавці арештували 1 мільярд рублів (15 мільйонів доларів) у Google через неможливість відновити доступ до свого облікового запису YouTube. Але це вперше, коли американський технологічний гігант повідомив про арешт свого банківського рахунку.

У базі даних Федеральної служби судових приставів Росії перераховано два арешти з середини березня без уточнення сум, а також інших штрафів та виконавчих зборів. Служба підтвердила, що арештувала активи та майно Google.

У примітці, опублікованій у середу в російському офіційному реєстрі Федресурс, сказано, що дочірня компанія Google «подає повідомлення про намір оголосити себе неплатоспроможним (банкрутом)».

Google, яка призупинила переважну більшість своїх комерційних операцій у Росії після того, як Росія 24 лютого розпочала військові дії в Україні, заявила, що її безкоштовні послуги, зокрема Пошук, YouTube, Gmail, Maps, Android і Play, залишиться доступним для російських користувачів.

Росія заявила у вівторок, що не планує блокувати YouTube від Google, незважаючи на неодноразові погрози та штрафи, визнавши, що від такого кроку, ймовірно, постраждають російські користувачі.

У грудні Росія стягнула з Google 7,2 мільярда рублів за те, що неодноразово не видалила контент, який Росія вважає незаконним. Цей штраф збільшився на 506 млн рублів за рахунок виконавчого збору.

Дохід російської дочірньої компанії Google за 2021 рік склав 134,3 мільярди рублів, показала база даних російських компаній Інтерфакс Spark.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися