Субота, 2 Грудня, 2023

Google хоче брати плату за використання додатків Android: смартфони можуть здорожчати

Google змінює умови своєї ліцензії на додатки Android в Європі. Вперше в історії пошуковий гігант почне брати гроші за програми з Play Store та інших додатків Google. Сама операційна система Android у майбутньому продовжить бути безкоштовним та відкритим програмним забезпеченням.

Нововведення є результатом липневого штрафу у розмрі $5 млрд, який Єврокомісія наклала на Google. Чиновники постановили, що Google порушує антимонопольне законодавство і наказали пошуковому гіганту припинити практику незаконного прив’язування Chrome та пошукових додатків до Android.

Google не брала гроші за використання програм для Android та своїх сервісів через те, що джерелом виручки був Chrome та послуги пошуку. Однак тепер пошуковий гігант змушений розділити ці речі на дві частини, одна з яких включає додатки і магазин Play Store, а інша – сервіси Google.

Виробники зможуть і далі безкоштовно використовувати Android для своїх телефонів. Однак якщо вони захочуть оснащувати свої девайси доступом до сервісів Google та магазину Play Store, вони повинні будуть платити ліцензійний збір. Це стосується гаджетів, що продаються у Європі. Виробники також зможуть окремо ліцензувати Chrome та пошукові сервіси Google.

«Пошук Google та Chrome допомагали нам фінансувати розробку та безкоштовне розповсюдження Android. Оскільки попередня інсталяція  Google Search та Chrome разом з іншими нашими додатками допомагала нам фінансувати розробку Android, ми запроваджуємо нову платну ліцензійну угоду для смартфонів та планшетів, які постачаються в європейську економічну зону», – розповів один з розробників Android Хіроші Локхаймер.

Вендори матимуть три опції: випустити «голий» телефон без Play Store та інших додатків Google, випустити телефон з Play Store та всіма додатками Google, але без Chrome та пошуку. Третій варіант, який в більшості використовується сьогодні – оснастити телефон всіма перерахованими додатками та сервісами. Перший варіант також використовується виробниками вже тривалий час, особливо це стосується китайських надбюджетних марок. Абсолютно новим є другий із запропонованих варіантів.

У літку цього року Google почала блокувати деяким гаджетам доступ у свій магазин Android, особливо це стосувалося пристроїв, що мають сторонню прошивку. У 2017 році пошуковий гігант запустив масовану рекламну кампанію, в якій закликав купувати лише сертифіковані ним Android. Компанія також вимагала від виробників включати Play Store у програмне забезпечення своїх апаратів, погрожуючи їм відмовою у сертифікації. З 2014 року Google також тиснув на виробників, змушуючи їх відмовлятися від інсталяції стороннії магазинів додатків для Android та сервісів.

Поки що невідомо, яку суму повинні будуть платити виробники за доступ до сервісів Google. Нова ліцензійна угода почне діяти з 29 жовтня.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися