Google каже, що Fuchsia не замінить існуючі ОС компанії

Fuchsia – це експериментальний проект.

У Google зараз працюють над загадковою операційною системою, про яку відомо вкрай мало – лише її назва та перша чернетка інтерфейсу. Експерти прогнозують,
що ця ОС Fuchsia може стати універсальною та замінить як мобільну Android, так і настільну Chrome OS. Але в Google сказали, що цього не буде.

Fuchsia

Під час конференції розробників Google I/O 2017 віц-президент з розробки Android Дейв Бурк розповів, що Fuchsia – це експериментальний проект. Він знаходиться на ранній стадії і є одним з багатьох, над якими працюють фахівці пошукового гіганта. За його словами, ключовою особливістю ОС є її повна відкритість. Розробники, які цікавляться цим проектом, можуть бачити код, коментувати його та вносити свої пропозиції.

«Як і багато проектів на ранніх стадіях, Fuchsia, ймовірно, буде трансформуватися і міняти свій напрямок розвитку, – розповів Бурк. – В її розробці бере участь ряд дійсно розумних людей, з якими ми раді співпрацювати. І поки я до певної міри вражений прогресом. Але це безперечно незалежний від Android проект. І поки це все, що я можу сказати».

Інформація про розробку Fuchsia з’явилася у серпні 2016 року. Відомо, що вона не використовує ядро ОС Linux, як Android та Chrome OS. Вона працює на ядрі Magenta, який розробили учасники проекту LittleKernel. У Google допрацювали Magenta, порівняно з ядром LittleKernel, додавши підтримку акаунтів користувачів та дозволи для роботи тих чи інших компонентів програм, як це зроблено в Android 6.0.

Головними конкурентами Fuchsia будуть операційні системи для вбудованих пристроїв – датчиків, сенсорів тощо, – такі як FreeRTOS чи ThreadX. Однак ядро Magenta можна легко масштабувати, щоб воно працювало на смартфонах та настільних комп’ютерах. Воно вже підтримує 32- та 64-бітні архітектури ARM та 64-бітну архітектуру x86.

Експерти вважають, що нова ОС буде дуже схожою на наявні Android та Chrome OS, адже вона використовує принципи дизайну Material Design. Нещодавно стало відомо, що інтерфейс цієї перспективної операційної системи називається Armadillo UI. У ОС картковий інтерфейс з вертикальним розміщенням елементів. На головній сторінці показана фотографія користувача, час і індикатор батареї. При натисканні на профіль показуються кнопки для швидкого доступу до налаштувань, так, як на Android. Екран може ділитися декількома картками вертикально або горизонтально. Також передбачено змішаний розподіл місця: коли екран спочатку ділиться на дві частини, а потім у кожній із цих частин можна відкрити ще кілька карток. На Android подібної багатовіконності немає, можна лише розділити екран між двома додатками без можливості перетягувати контент між ними. Під зображенням профілю розташована панель асистента, пошуковик і картка з підказками можливих дій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я