Неділя, 3 Березня, 2024

Google «махнула рукою» на водіїв у розробці свого автопроекту

Проект машини без водія, яким займався Google, зазнав суттєвих змін. У компанії зрозуміли, що наявна модель, коли автопілота підстраховує людина, непрацездатна. Люди займаються чим завгодно, але не стежать за дорогою. Цим вони збільшують небезпеку, тому в Google працюватимуть над автопілотом який не розраховуватиме на водія.

Проведені у Кремнієвій долині тести машин з автопілотом показали, що водії після його активації починають займатися різними справами. Вони наносили макіяж, гралися з телефоном, просто спали. Усе це відбувалося на швидкості близько 100 км/год. За звуковим сигналом автопілот вимикався, і управління повинні були брати водії.

Один з розробників проекту Джон Крафчик каже, що поведінка людей дуже небезпечна. «Те, що ми побачили, було досить страшно, – говорить Крафчік. – Людям важко перехопити управління через те, що вони втратили контекст».

Отримавши такі результати, розробники вирішили суттєво змінити стратегію, повністю виключивши з учасників людей. «Наша технологія повністю піклується про водіння, дозволяючи пасажирам залишатися пасажирами», – кажуть розробники.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися