Google навчився заробляти на залізі, виручка складе $8,8 млрд

Прибутки від «заліза» для Google зростають на 65% у річному обчисленні

Пошуковий гігант Google, який є дочкою холдингу Alphabet, відомий своїм програмним забезпеченням. Однак аналітик RBC Capital Markets Марк Махані говорить, що компанія також стала професіоналом у розробці апаратного забезпечення. Лише цього року на своєму «залізі» Google заробить $8,8 млрд, що складе 6% загальної виручки компанії за 2018 рік.

Прибутки від «заліза» для Google зростають на 65% у річному обчисленні. Одним із лідерів є смартфони Pixel, але вже наступного року головним джерелом доходу може стати «розумна» колонка Google Home. За прогнозами Махані, у 2019-му динамік та дисплеї продадуться більше Pixel на $2 млрд. Однак продукти з логотипом Pixel залишаться головною рушійною силою апаратного підрозділу до 2021 року.

За підрахунками Махані, «залізний» відділ Google, який випускає девайси бренду Pixel (телефони, планшети, ноутбуки), Nest («розумні» пристрої для дому) та Home («розумні» колонки та дисплеї), загалом принесуть $3 мрд прибутків. Середня маржинальність при цьому складе 34%. Хоча нинішня цифра на 55% більша проти 2017 року, аналітик прогнозує, що до 2021 року темпи зростання впадуть до 16%.