Неділя, 14 Липня, 2024

Google облишила ідею створити з Project Ara модульний смартфон

Про можливість швидко налаштовувати апаратну частину свого смартфона доведеться ще мріяти. Google анулювала свої плани з випуску такого мобільника.

Project-Ara2

Проект модульного телефона Project Ara мав дати можливість кожному створювати свій власний апарат. Його компоненти були легкозмінними, і їх планувалося продавати в спеціальному магазині на кшталт наявного Google Play для програм. Апаратні модулі були відкритими, і їх міг розробляти кожен. За задумкою Google, це мало породити таку ж екосистему апаратних компонентів, яка сьогодні існує для програм.

Project-Ara3

Модульний смартфон мав вперше з’явитися в Пуерто-Рико минулого року. Але з того часу компанія змінила свої плани. «Project Ara був захопливою концепцію, але я б здивувався, якби він отримав комерційний успіх, – говорить віце-президент дослідницького підрозділу IDC. – Смартфони за своєю природою вимагають тісної інтеграції».

Project-Ara4

Останні плани Google, які компанія оголосила в травні, повинні були надати до кінця року доступ розробникам до ранніх версій. Уже тоді концепція телефона Ara змінилася. Замість окремих знімних компонентів користувачі мали отримати гаджет, в якому вже вбудовані основні частини – процесор, радіомодуль тощо. Замінювати можна було лише периферію.

Project-Ara5-1024x513

Журналісти Reuters дізналися, що озвучена стратегія також виявилася економічно неефективною. Тому проект модульного телефона Ara взагалі призупинили. Проте у Google кажуть, що продовжать працювати з вендорами над розробкою модульних технологій.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися