П’ятниця, 19 Липня, 2024

Цензура чи політкоректність: чому відеоблогери на YouTube панікують

iPhone Youtube

Наприкінці серпня власники каналів на найпопулярнішому відеохостингу планети почали отримувати повідомлення. У них YouTube повідомляв, що деякі з відео виявилися недружніми до рекламодавців, і тому грошей від реклами на них блогери не отримають. Спільнота «ютуберів» відреагувала на це нововведення негативно. Але виявилося, що подібне правило існувало вже давно.

Одним із постраждалих є відеоблогер Філіп ДеФранко, який має 4,5 млн глядачів. YouTube заблокував рекламу на 40 його відео через наявність занадто «міцних» слів та через те, що в них висвітлювалися спірні або чутливі теми. «Прибирання монетизації є формою цензури, – говорить ДеФранко. – Відчуття, наче тебе вдарили ножем у спину після 10 років».

Із чого зробили проблему

Незадоволення відеоблогерів виклакала свіжа редакція правил YouTube. У ній сказано, що недружнім до рекламодавців вважається, серед іншого, такий контент:

  • сексуально агресивний, з частковим ню та сексуальним гумором включно;
  • насилля, з трансляцією серйозних травм та подій жорстокого екстремізму включно;
  • неприйнятна мова, лайка, образи, вульгарні слова.

Ці пункти для деяких з «ютуберів» виявилися настільки неприйнятними, що вони вже шукають нову роботу. Британський блогер Джеймі Коттрел з ніком ChipDaddyTV має 123 тис. глядачів. У своєму твіттері він написав: «Отже, нові правила YouTube забороняють лаятися. Хтось знає вакансію на повну зайнятість?».

Його колега з каналу Kubz Scouts виправдовується перед своїми 977 тис. глядачами: «Я лаюсь багато, це частина моєї мови. Це не означає, що я погана людина. Я просто так розмовляю».

YouTube каже, що політика не змінилася

У YouTube кажуть, що політика щодо дружнього до рекламодавців контенту не змінилася. Обурення блогерів виклакало технічне нововведення. Тепер відеохостинг повідомляє власників відео про те, що вони порушили правила. Раніше їм доводилося вручну перевіряти кожне своє відео, щоб дізнатися, що воно не приносить грошей за рекламу.

Представники YouTube кажуть, що розсилка листів з повідомленнями повинна покращити комунікацію з творцями контенту. При цьому політика YouTube щодо контенту та реклами не змінювалася. Більш того, тепер власники відео отримали спосіб подати скаргу, якщо їм здається, що відеохостинг неправильно оцінив відео.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися