Субота, 13 Липня, 2024

Як найкраще відпочивати на думку інтернет-користувачів

businessman-working-on-modern-loft-office

Хтось воліє розслаблятися на гучному концерті чи з друзями на шашликах, але, за даними великомасштабного інтернет-опитування, найбільше ми відпочиваємо, коли знаходимося наодинці.

Дослідження під назвою «Що таке відпочинок?» стартувало ще в листопаді минулого року. Його автори – група Hubbub, яка об’єднала вчених, артистів, поетів і психіатрів, – намагалися зрозуміти, що означає відпочинок для різних людей та чи є зв’язок між відпочинком і хорошим самопочуттям. Усього в онлайн-опитуванні брали участь 18 тисяч осіб зі 134 країн

Трохи більше 75% опитаних сказали, що хотіли б відпочивати більше. Майже третина вважає, що потребує більшої кількості відпочинку, ніж інші, тоді як 10% достатньо меншої кількості часу на відновлення. У середньому на відпочинок ми витрачаємо три години і шість хвилин.

Наступне питання пропонувало вказати заняття, від яких найбільше відпочиваєш. Топові місця посіли справи, які не передбачають участі когось ще. Зустріч із друзями і членами сім’ї, дружнє спілкування і час в компанії – усе це зайняло нижні рядки опитувального листа. Це справедливо навіть для екстравертів, які люблять спілкуватися, бо це дає їм психологічну енергію.

«Люди відповідали, що коли вони самі, то вони фокусують увагу на самопочутті, тобто на тілесних відчуттях або душевних переживаннях», – пояснює психолог з університету Дарема Бен Андерсон-Дей, один із співавторів опитування. – Судячи з їхніх відповідей, люди подумки говорять самі із собою тільки 30% часу. Можна припустити, що коли ви на самоті, то ви не тільки вимикаєте спілкування з іншими людьми, ви також отримуєте можливість вимкнути і свій власний внутрішній монолог».

Не лінуватися та відпочивати

Ті, хто приділив відпочинку меншу кількість годин на день, оцінювали своє почуття не на вищі бали. Ті ж, хто відзначив своє самопочуття як відмінне, відпочивали в попередній день в межах 5-6 годин. Якщо ж вони відпочивали більше, то їхній показник самопочуття трохи знижувався.

Виходячи з того, скільки годин відпочивали в попередню добу перед заповненням онлайн-анкети респонденти, найменше відпочинку отримали молодші люди, які працюють за традиційним графіком на повну ставку, а також ті, хто працює змінно, з ночами включно. Також в цю групу потрапили ті, хто найбільше заробляє або доглядає за хворими людьми.

До групи, яка отримала найбільш повноцінний відпочинок, увійшли люди зрілого віку, люди з меншим доходом, безробітні, пенсіонери і ті, чий робочий день розривається на дві частини тривалою перервою.

Чоловіки частіше відповідали, що відпочивають менше середнього. Проте після аналізу результатів дослідження виявилося, що в попередню добу вони отримали на 10 хвилин більше відпочинку, ніж жінки.

Практичний зміст

Повний аналіз отриманих даних автори опублікують протягом найближчого року. Але вже зрозуміло, що відповіді на питання тесту містять корисні відомості для лікарів. Як зазначає один з авторів опитування Фелісіті Каллард, уже зрозуміло, що коли лікар наказує комусь відпочинок, то кожен пацієнт розуміє це по-своєму.

«З клінічної точки зору, якщо ви хочете прописати спокій, необхідно розбиратися, що ця конкретна людина вважає відпочинком. А якщо просто сказати: йдіть і відпочиньте – це викличе швидше почуття занепокоєння, ніж відпочинок», – говорить професор.

За матеріалами: BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися