Понеділок, 20 Травня, 2024

Google побудує найпотужніший квантовий комп’ютер

Корпорація Google, NASA та Асоціація космічних досліджень університетів (USRA) разом із виробником квантових процесорів D-Wave збираються створити найпотужніший у світі квантовий комп’ютер. Він називатиметься D-Wave 2X, і порівняно з чіпом попереднього покоління кількість кубітів у ньому вдвічі більша.

Канадська компанія D-Wave продає свій квантовий процесор першого покоління за $15 млн. Проте тести показують, що він не швидший за звичайні комп’ютери

D-Wave 2X – новітній квантовий процесор, що містить 2048 фізичних кубітів – найменших одиниць зберігання інформації у квантовому комп’ютері, які є аналогом звичайного біта. 1152 кубіти в цій моделі квантового процесора використовуються для виконання розрахунків. Кожен додатковий кубіт збільшує простір для пошуку вдвічі, а отже, і підвищує швидкість обчислень. Але їх дуже складно створювати.

Квантові процесори D-Wave 2X у порівнянні з чіпами попереднього покоління охолоджуються на 40% ефективніше і генерують на 50% менше шумів, що підвищує надійність вибору оптимальних результатів. Фахівці D-Wave не приховують, що частина кубітів у кожному квантовому процесорі сьогодні є бракованою, проте кожен новий процесор гарантовано отримає більше 1000 працездатних кубітів.

У D-Wave заявляють, що квантові процесори вже сьогодні замовляються для проведення досліджень у різних високотехнологічних сферах. Зокрема, їх планується застосовувати в підготовці роботизованих космічних місій, розпізнаванні мови, веб-аналітиці, управлінні авіатранспортом тощо.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися