Як Київ стає «розумним»

Улітку цього року в столиці України стартував проект Kyiv Smart City. Його організатори – це представники громадських організацій, активісти та представники міської влади. Мета – впровадження концепції «розумного міста» в Києві. До неї відносяться проекти, що безпосередньо стосуються інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій, системи управління містом та урбаністичного розвитку столиці. Подібна концепція не нова. Схожі програми на сьогоднішній день реалізовуються в Барселоні, Амстердамі, Стокгольмі, Нью-Йорку та інших великих містах.

Концепція передбачає шість напрямків розвитку. Smart economy – розвиток інтелектуальної економіки, підвищення конкурентоспроможності міста. Smart people – підвищення рівня доступу до професійної підготовки для різних груп мешканців міста, створення системи безперервного навчання, безперешкодний доступ до комунікаційних ресурсів тощо. Smart governance – участь громадян у вирішенні міських проблем та прийнятті рішень. Smart mobility – розвиток транспортної системи та застосування інформаційно-комунікаційних технологій у міському житті. Smart environment – питання, пов’язані з навколишнім середовищем, наприклад, створення зелених зон та використання відновлювальних джерел енергії. Smart living – питання якості життя мешканців, поліпшення культурної пропозиції міста, вдосконалення системи освіти та охорони здоров’я тощо.

Проект має сторінку у Facebook та власний сайт. На ньому можна ознайомитись з усіма проектами, що зараз реалізовуються або чекають на реалізацію в рамках Kyiv Smart City. Усього там є дані щодо 12 проектів.

Щодо кожного з них можна отримати детальну інформацію. На сторінці проекту вказується стан його впровадження, сфера, до якої він відноситься, та його опис. Там же можна і залишати коментарі про нього. Наприклад, на сторінці проекту впровадження Wi-Fi в метро один з користувачів риторично запитує, чи є реклама оператора Mosquito на трьох станціях з інтернетом, який не працює, частиною проекту.

Деякі проекти вже працюють. Наприклад, мапа аварійних робіт. На цій інтерактивній карті, що розміщена на порталі Контактного центру 1551, можна побачити адреси, перелік робіт, що виконуються, та терміни їхнього завершення, а також залишити заявки на необхідність проведення ремонту за тією чи іншою адресою.

Також на сайті в розділі новин публікуються щотижневі звіти щодо впровадження проектів. У них, зокрема, можна ознайомитися з фінансовою інформацією – скільки грошей вже витрачено на той чи інший проект.

Якщо ж ви хочете приєднатись до команди одного з проектів, просто залиште заявку через спеціальну форму на сайті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я