Субота, 24 Лютого, 2024

Північна Корея активно освоює смартфони, жителі вибирають Samsung Galaxy

Дослідження показує, що жителі однієї з найбільш ізольованих країн світу все швидше опановують сучасні мобільні технології. У Північній Кореї кількість мобільних абонентів досягла майже 5 млн. Громадяни вибирають для користування смартфони, і найбільш популярним брендом є Samsung Galaxy, стверджують аналітики з Інституту імені Короля Сечжона.Північна Корея останнім часом співпрацює з китайськими вендорами для розповсюдження в країні. Влада цієї держави закупає мобільники по $50, а продає їх жителям по $250.

Пристрої від Samsung, так само, як інша продукція з Південної Кореї, у Північній Кореї заборонена. Але вони доступні на «чорному ринку» за дуже високими цінами. «Уже не стоїть питання, чи можуть громадяни отримати смартфон Samsung, – каже віце-президент Інституту імені Короля Сечжона Янг Ун-Чул. – Питання лише в тому, чи можуть вони його собі дозволити фінансово».

Північна Корея останнім часом співпрацює з китайськими вендорами для розповсюдження в країні. Влада цієї держави закупає мобільники по $50, а продає їх жителям по $250. Цей високоприбутковий бізнес став одним з важливих джерел доходу для комуністичного режиму. При цьому програмно в смартфонах заблокований доступ до інтернету, що має стримати вільне поширення новин та інформації.

У Північній Кореї також існує «сірий» імпорт апаратів Samsung чи LG з SIM-картками китайських операторів. Вони дозволяють вільно дзвонити за кордон та відправляти повідомлення. Подібні апарати також дозволяють легко користуватися месенджерами WeChat, Telegram та KakaoTalk.

Щоб уникнути покарання за використання заборонених гаджетів, північнокорейцям доводиться маскувати свої пристрої. Вони замінюють логотип на логотипи китайських чи японських виробників.

Багатії та чиновники в Північній Кореї більше хочуть користуватися пристроями від Apple та інших американських виробників. Очільника комуністичної партії країни Кіма Чонга Ина часто фотографували разом з MacBook та iMac».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися