Вівторок, 16 Квітня, 2024

Google почав боротися з агресивним збереженням батареї в Android

Розробники додатків тепер можуть поскаржитися Google на те, що їхня програма не може нормально працювати через агресивну політику енергозбереження батареї на Android. Це поширена сьогодні проблема, яку породили виробники смартфонів в бажанні збільшити автономність своїх гаджетів. Через це додатки часто з великим запізненням надсилають сповіщення або взагалі не можуть працювати тривалий час в фоновому режимі.

Google прохає розробників заповнити форму опитування, в якій вони можуть детально розповісти як політика енергозбереження смартфонів впливає на роботу їхнього додатка. Пошуковий гігант заохочує надавати якомога більше деталей, особливо – назву виробника смартфона.

Дивним чином пропущені повідомлення та неможливість фонової роботи додатків в Android стали можливими через те, що сервіси Google Play відсутні в Китаї.

Виробники телефонів не мали обмежень від Google і тому реалізовували у своїх прошивках ініціативи для подальшого збільшення автономності. Деякі просто подовжували інтервал пробудження Android, інші розробляли інтелектуальні системи, які враховували низку факторів. Але в кінцевому підсумку ці надбудови ламали задуману поведінку додатків і дратували користувачів.

З наслідками активності вендорських надбудов у Android для поліпшення автономності гаджета стикався майже кожен – тривалі затримки у надходженні повідомлень, запізнення нагадувань, припинення роботи стримінгових додатків у фоні тощо.

Постраждалим користувачам доводиться для кожного потрібного їм додатка боротися із впровадженою вендором системою енергозберігання, відключаючи її. Але це незручно, і додатки все одно можуть працювати не так, як очікується.

Одними з найвідоміших виробників, що практикують агресивну політику енергозбереження є Samsung, Nokia, OnePlus, Xiaomi.

Якби Google захотів, він би міг змусити вендорів смартфонів Android внести потрібні зміни. Для цього необхідно, наприклад, внести відповідні пункти для отримання сертифікації на використання сервісів Google Play.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися