Google помічатиме новини з перевіреними фактами

Відділяти сміття від правдивої інформації в інтернеті стане трохи легше. Google запустив нову функцію Fact check, яка маркуватиме у пошуковій видачі новини з перевіреними фактами. За словами розробників, відповідна позначка з’являтиметься також у Google Новинах.

Так виглядають статті з перевіреними фактами на мобільному

Керівник відділу новин Google Річард Гінграс говорить, що нова можливість повинна допомогти читачам шукати історії з перевіреними фактами. За його словами, автори контенту, які вбудували блок перевірки інформації на свій сайт, можуть подати заявку, щоб отримати відповідну позначку. Щоб отримати таке маркування, сайт повинен використовувати розмітку ClaimReview від ресурсу Schema.org. Також у компанії будуть перевіряти статті на відповідність загальноприйнятим критеріям. Якщо сам видавець спробує позначити свою статтю як перевірену, але Google виявить це, сайт можуть виключити з Google Новин.

Google визначатиме необхідність перевірки наведених у статтях фактів на основі скарг. Сьогодні, за даними Репортерської лабораторії при Університеті Дюка, працює 100 сайтів, які мають інструменти з перевірки фактів. Серед них – BBC та New York Times.

Функцію збираються запустити спочатку для США і Великобританії, але пізніше розширити на весь світ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я