П’ятниця, 19 Липня, 2024

Хакерська атака вивела з ладу найбільші інтернет-сервіси

data-breach-security-confidential-cybercrime

У п’ятницю такі глобальні служби, як Twitter, Spotify, Airbnb і Netflix, перестали працювати. Причиною, кажуть експерти, була потужна хакерська атака. Поки незрозуміло, хто стояв за нападом, але вже відомо, що солдатами в ньому були чайники, принтери та інші девайси інтернету речей.

Атака була спрямована на компанію Dyn, яка надає мережеві послуги і спрямовує трафік на інтернет-сервіси. Компанія повідомила про дві DDoS-атаки на неї. Перша призвела до перебоїв у роботі сервісів на дві години, і цей напад вдалося відбити. Але потім пішла друга атака і нові перебої.

Окрему атаку пережив і найбільший інтернет-магазин Amazon. У Dyn вважають, що атаки на Amazon і компанію пов’язані.

Від першої атаки постраждали в основному користувачі в Техасі й на східному узбережжі США, під час повторної – також жителі Каліфорнії і Середнього Заходу. Перебої в роботі Twitter та інтернет-кінотеатру Netflix спостерігалися і в Європі. За повідомленням порталу Gizmodo, деякі користувачі не могли потрапити на сайти найбільших світових ЗМІ, зокрема, CNN і газету Guardian. За даними порталу, перебої виникали в роботі сервісу PayPal.

Організатори нападу поки невідомі – міністерство національної безпеки США оголосило про початок розслідування. Але відомо, що постраждали соціальна мережа Twitter, музичний сервіс Spotify, сервіс бронювання нерухомості Airbnb, новинні сайти The Verge і Reddit.

Міністерство національної безпеки США також попередило, що хакери стали використовувати нові методи. Вони заражають вірусами різну техніку, серед якої модеми, принтери і пристрої на основі інтернету речей. Вони стають частиною армії ботів і беруть участь в атаці.

20 вересня 2016 року сайт відомого британського експерта з кібербезпеки Брайана Креббса KrebbsOnSecurity.com піддався найпотужнішій в історії інтернету DDoS-атаці. Це сталося після того, як Креббс викрив ізраїльську хакерську групу, яка торгувала послугами зі створення подібних атак через сервіс vDos. Він розповів про те, що оператори сервісу vDos, котрі надають послуги DDoS на замовлення, за два роки заробили понад $600 000, провівши більше 150 000 атак. Крім того, Креббс зумів встановити особи хакерів, перерахував у статті IP-адреси серверів зловмисників. Завдяки цьому хакерів заарештували, але потім випустили під заставу. Після цього на сайт Креббса обрушилася лавина трафіку.

Фахівець з кібербезпеки Брюс Шнаєр попереджає, що у близькому майбутньому можливе порушення роботи інтернету. Фахівець каже, що хтось протягом останніх двох років вивчає способи зруйнувати Павутину. Відбудеться повне відключення: пошта, веб-сайти, онлайнові сервіси. Він не знає, хто саме це планує, але каже, що зловмисники зараз проводять спрямовані DDoS-атаки, а також атаки, які дозволяють визначити, наскільки добре захищені жертви і яка повинна бути сила удару, щоб паралізувати діяльність.

До речі, Україна ввійшла до 15 країн з найбільшою кількістю DDoS-атак.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися