Неділя, 26 Травня, 2024

Google прощається з процесорами Qualcomm Snapdragon і переходить на власні

Уже цього року Google почне використовувати в своїх смартфонах процесор власної розробки. В телефонах Pixel 6 та Pixel 6 Pro, які вийдуть восени, буде встановлений чип Google Tensor. Раніше пошуковий гігант використовував чипи від Qualcomm.

Крок Google нагадує крок Apple десятирічної давнини. Тоді «яблучна» компанія відмовилася від процесорів Samsung в iPhone, які встановлювалися в перші три покоління цих смартфонів, та перейшла на чип власної розробки у iPhone 4.

У Qualcomm розповіли, що продовжать тісно співпрацювати з Google над поточними та майбутніми продуктами на чипах Snapdragon.

Перехід на власний чип Google Tensor дозволяє пошуковому гіганту тісніше контролювати процес розробки, а також впроваджувати потрібні йому функції.

Власний чип ще дозволяє більш вільно почуватися в питанні бюджетів на закупівлю компонентів. Google останніми роками демонстрував фокус на доступність Pixel. Qualcom, у той же час, користується своїм домінуючим положенням в топовому сегменті та ставить високий цінник на свою продукцію. Свого часу топовий комплект процесора Snapdragon 865 і модема 5G Snapdragon X55 продавали за $120-130.

Google Tensor названо в честь блока обчислень в хмарній інфраструктурі Google Tensor Processing Unit. Це повністю інтегрована система на чипі, яка має ядро штучного інтелекту, процесор обробки зображення. Цей чип дозволить виконувати більше задач локально на смартфоні без необхідності відсилати дані на сервери Google.

«Проблемою Pixel було те, що ми постійно наштовхувалися на обмеження звичайних рішень. Дуже складно перенести наші найбільш прогресивні речі з лабораторій в телефон, – каже керівник апаратного підрозділу Google Рік Остерлох. – Він повністю трансформує наші можливості на телефоні в сфері машинного навчання та штучного інтелекту».

З новим чипом смартфони Google Pixel робитимуть ще кращі фото, а також зможуть поліпшувати відео – з іншими чипами таке неможливо. Окрім цього стане кращою робота функцій розпізнавання мови.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися