Google провів секретний експеримент і зламав тисячі браузерів Chrome

Google вирішив знехтувати традиційною в IT практикою випробування нових функцій на тестових версіях програмного забезпечення

Днями пошуковий гігант спричинив паніку у сотнях компаній у всьому світі. Адже в деяких їхніх працівників раптово перестав працювати браузер Chrome. Усе тому, що Google провів на користувачах таємний експеримент, який пройшов не так, як планувалося, і його розкрили.

Google вирішив знехтувати традиційною в IT практикою випробування нових функцій на тестових версіях програмного забезпечення. Пошуковий гігант не попередив, що експериментуватиме зі стабільними версіями Chrome, якими щодня користуються бізнес-юзери. Google самовільно активував тестову опцію WebContents Occlusion, яка повинна вивантажувати вкладки, коли їх закриває якась програма.

Однак експеримент пройшов невдало: замість своїх сайтів користувачі бачили порожній білий екран. Лише після численних скарг Google зізнався, що без попередження провів експеримент на стабільній гілці Chrome. «Опція тестувалася приблизно 5 місяців, – розповів програміст Google Девід Біенвену. – Її ввімкнули для стабільних версій m77, m78 у рамках експерименту. До цього тестування проходили близько 1% користувачів M77 та M78 протягом місяця, і проблем не було».

За приблизними оцінками порталу The Verge, від такої тихої практики Google могли миттєво постраждати мінімум 100 000 людей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я